Slavia má náhradu za Říhu, představila trenérský štáb

Foto: hc-slavia.cz

Novým hlavním trenérem Slavie se stal Martin Štrba (na fotce uprostřed), který naposledy vedl Chomutov. Jeho asistentem bude Jiří Doležal. Gólmany dál povede Roman Málek starší.

partneři českého hokeje

„Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru,“ uvedl na slávistickém webu sportovní manažer Jiří Veber.

Z juniorky k áčku se pak posouvá Jiří Doležal. „K hlavnímu trenérovi jsme chtěli vybrat někoho z našeho klubu a Jirka byl pro nás vhodný kandidát díky svým zkušenostem. Vzhledem k tomu, že už u nás působí delší dobu, má dobrý přehled i o našich mladých hráčích,“ vysvětluje Veber v rozhovoru pro hc-slavia.cz.

„Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál."

Štrba spojil většinu své trenérské kariéry s Českými Budějovicemi, kde několik sezon dělal asistenta u áčka, případně vedl juniory. 

V uplynulé sezoně dostal poprvé šanci coby hlavní kouč v profesionální soutěži. Jenže jeho štace v Chomutově trvala jen do listopadu, pak ho tehdy šestí Piráti odvolali.

Nyní se 44letý Štrba vrací na scénu. V Edenu nahradí Miloše Říhu mladšího, kterého sice Slavia chtěla udržet, nedohodla se s ním ale na nové smlouvě.

Kromě Říhy na střídačce A-týmu skončil i jeho dosavadní asistent Jan Srdínko. Zůstává alespoň Roman Málek starší, který bude dál koučovat brankáře.

„S gólmany v našem klubu odvádí velmi dobrou práci, která je vidět i navenek. Jsme s ním spokojení, proto jsme se rozhodli nabídnout mu novou smlouvu," těší Jiřího Vebra.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz