Slavia má nového trenéra, Razýma nahradil Miloš Říha mladší

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

13. června 2018, 10:33

Adam Bagar

Slávisté už znají jméno trenéra, který je povede v nadcházející prvoligové sezoně 2018-19. Po Milanu Razýmovi, jenž dostal laso z extraligového Litvínova, se taktovky ujal Miloš Říha mladší! Pražský klub o tom informuje na oficiálních webových stránkách.

Nový fanshop

Sešívaní počítali s tím, že do nové sezony vstoupí pod koučem Milanem Razýmem, který měl stále platnou smlouvu. Šestapadesátiletý lodivod však dostal nabídku z extraligového Litvínova a požádal klub o ukončení spolupráce, tamní vedení mu v odchodu nebránilo.

„Chápu, že lákadlo trénovat extraligový tým je tolik silné a my tomu momentálně nemůžeme konkurovat. Proto jsem usoudil, že nemá cenu bránit jeho touze být zase koučem v extralize,“ uvedl během šampionátu v Dánsku člen představenstva klubu Vladimír Pitter.

Slávisté se dosud chystali pod vedením asistentů Srdínka a Málka

„Věřím, že na tři roky společné spolupráce bude Milan vzpomínat v dobrém a v budoucnu se mohou naše cesty zase sejít. Chtěli bychom mu poděkovat za jeho působení v klubu a popřát hodně štěstí v dalším angažmá,“ dodal Pitter, jenž hledal Razýmova nástupce.

Slávisté se dosud chystali pod vedením dosavadních asistentů Jana Srdínka a Romana Málka, ale to se už změní. Pražský klub našel nového trenéra, stal se jím Miloš Říha mladší. Druhá nejvyšší soutěž pro něj není cizí, poslední tři sezony vedl litoměřický Stadion.

„Znám jeho práci a k našemu týmu se jeví jako vhodný kandidát. Jeho trenérská filosofie zapadá do našich představ o práci s mladými hráči a odchovanci.“

„Znám jeho práci a k našemu týmu se jeví jako vhodný kandidát. Jeho trenérská filosofie zapadá do našich představ o práci s mladými hráči a odchovanci. V minulých sezonách ukázal své schopnosti a věřím, že se mu bude dařit i ve Slavii,“ přeje si Vladimír Pitter.

Syn nového reprezentačního trenéra před angažmá v Litoměřicích působil na východě Čech. V Hradci Králové převážně u mládeže, v Pardubicích potom chvíli dokonce vedl extraligové áčko. V uplynulé sezoně figuroval i jako asistent u reprezentační devatenáctky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz