Slavia začala na ledě i s Bednářem, uspěje kvarteto hráčů na zkoušce?

Foto: hc-slavia.cz

20. července 19:11

Adam Bagar

Hokejisté pražské Slavie se dnes po třítýdenním volnu znovu sešli v Edenu, aby zahájili druhou fázi přípravy na novou sezonu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

K týmu už se připojili zkušení útočníci Petr Kafka či Marek Tomica, kteří se dosud chystali individuálně, ale také 43letý útočník Jaroslav Bednář. Ten je blízko návratu do sešívaného dresu, který naposledy oblékl v sezoně 2014/15.

Hokejista se zkušenostmi z NHL, KHL, Finska i Švýcarska se zkouší vrátit do mateřského klubu po dvou sezonách v druholigovém Vrchlabí. Slavii v roce 2008 výrazně pomohl k zisku titulu, celkem za ni sehrál 467 soutěžních utkání.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

?? #14 #17 #21 #71 opět spolu na ledě! Jak se vám to líbí???⚪️

Příspěvek sdílený HC Slavia Praha (@hcslavia),Čec 20, 2020 v 2:40 PDT

Se slávisty nově trénují také útočníci Dominik Patočka, Ondřej Tomek a Pavel Vaňous, kteří jsou u sešívaných na zkoušce. Stejně jako obránce Ondřej Holý, který už ale s mančaftem absolvoval suchou část přípravy na novou sezonu.

26letý Patočka se narodil v Německu, kde teď působil ve třetí nejvyšší soutěži. Do Slavie se vrací po deseti letech. O čtyři roky mladší Tomek po pěti, které strávil v nižších zámořských ligách. 20letý Vaňous přišel z juniorky Sparty.

Tým začal volněji, aby si hráči ojezdili brusle a zvykli na výstroj, navíc absolvují testy VO2 max. „Ale od středy už budeme na dvě skupiny a najedeme na tříhodinový dopolední blok, odpoledne bude volno,“ líčí trenér Martin Štrba.

„Budeme mít k dispozici šest pětek a chtěl bych, abychom takhle trénovali tři týdny. Potom uděláme rozhodnutí ohledně hráčů na zkoušku,“ dodává Štrba, jenž má aktuálně v kádru dva brankáře, jedenáct beků a šestnáct útočníků.

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři:
Roman Málek, Martin Michajlov.

Obránci:
Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý (zkouška), Mikuláš Hovorka, Daniel Krejčí, Jan Novák, Michal Steinocher, Dominik Valík, Václav Veber.

Útočníci:
Jaroslav Bednář, Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Petr Kafka, Dávid Kohút, Daniel Kružík, Filip Kuťák, Martin Ondráček, Dominik Patočka (zkouška), David Šteiner, Ondřej Tomek (zkouška), Marek Tomica, Pavel Vaňous (zkouška), Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz