bahis siteleri

Slavili jsme i s trenéry, líčí Lempach. Dynamo nechtělo opakovat minulou sezonu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorost Pardubic se na poslední chvíli dostal do skupiny o umístění v play off Extraligy dorostu, když v závěrečných minutách dlouho bezbrankového zápasu porazil Mladou Boleslav 2:1. Vítěznou branku vstřelil Štěpán Lempach.

Štěpáne, posledním zápasem jste se dostali do nadstavby o pořadí v play off. Jaké to bylo?
Emoce byly velké, šlo nám o všechno. Oslavili jsme to i s trenéry, přišli za námi do kabiny, pogratulovali nám. Taky si společně s námi odklepali výhru. Všichni měli obrovskou radost a potom to ještě pokračovalo.

Nebyla znát nervozita?                                                
Před zápasem na nás bylo cítit, že hrajeme víceméně o všechno. Na druhou stranu jsme věděli, že Boleslav prohrála dva poslední zápasy. A i když to byl první tým tabulky, tak jsme si řekli, že by mohli mít menší krizi, čehož můžeme využít. První třetina se nám povedla a šlo znát, že nervozita opadla a začali jsme hrát, co umíme. Myslím si, že to byl jeden z nejvíc povedených zápasů základní části. Ať už střelecky, tak výkonnostně.

„Před zápasem na nás bylo cítit, že hrajeme víceméně o všechno.“

Po druhé třetině bylo skóre stále bezbrankové. Nesvazovalo vás to?
Věděli jsme, že potřebujeme dát gól, aby se nám začalo hrát lépe. Nervozita tam samozřejmě byla, ale když jsme viděli, kolik máme střel, tak jsme začali pouštět všechno na bránu. Spadl tam gól a pak už to šlo samo. Říkali jsme si ale, že nám těch gólů mohlo padnout víc, to je pravda. Měli jsme nějakých třicet čtyřicet střel. Šancí bylo dost, ale jsme rádi alespoň za ty dva.

Vy jste vstřelil druhý gól Pardubic, nakonec vítězný. Věděl jste v tu chvíli, že je rozhodnuto?
V tu chvíli jsem měl větší víru v to, že vedení udržíme. Sice jsme pak dostali gól na 2:1, ale už jsme si byli jistí, že podržíme gólmana, on podrží nás a vyhrajeme.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Inkasovali jste dvacet sekund před koncem. Říká se, že v takových chvílích utíká čas pomalu…
Neřekl bych, že by posledních dvacet sekund bylo úplně dlouhých, ale jak se mezitím ještě jednou přerušilo a bylo vhazování u nás v pásmu, tak jsme museli do hlavy dostat, že už nic nepustíme. Věděli jsme, že potřebujeme dostat puk do útočného pásma, což se nám ale bohužel nepovedlo. Naštěstí jsme ho pak udrželi v rohu a v posledních pěti sekundách už padla radost na střídačce a věděli jsme, že je to zápas pro nás.

Hrála v tom roli i psychika?
Vzhledem k tomu, že jsme doma prohráli s Hradcem 1:6, tak jsme věděli, že do zápasu už chceme vstoupit jako vítězové. Před utkáním jsme si s kluky řekli, že musíme vyhrát, protože nechceme, aby to dopadlo jako loni, kdy jsme hráli nadstavbu o účast v play off. Teď chceme hrát o umístění. A to se nám podařilo, díky tomu jsme tam, kde jsme. I trenér nám říkal, že víme, co jsme udělali minulý rok, a chceme dokázat víc. Viděl, že na to máme.

Co šlo v základní části udělat lépe, aby dramatický závěr nemusel vůbec nastat?
Myslím si, že tam šlo hlavně o první dva zápasy. Začátek byl takový rozviklaný. Věděli jsme, že začátky jsou takové, jaké jsou, a nic to neznamená. Ztratili jsme jeden bod v Jihlavě a prohráli v Havlíčkově Brodě, ale aspoň to teď byla větší motivace. Věděli jsme, že potřebujeme porazit silného soupeře, jakým Mladá Boleslav určitě je. Díky tomu jsme se v zápase dostávali do dobrých situací, a nakonec jsme porazili i takového soupeře, jakých nás bude čekat v nadstavbě několik.

„Koukali jsme na zápasy jiných základních skupin, takže aspoň nějaký přehled máme, víme, co kdo hraje.“

Co očekáváte od nadstavby?
Asi tvrdé zápasy, ve kterých doufám bude padat hodně gólů. Náš cíl je nehrát spodní příčky, ale být někde v půlce, nejlépe třeba i v první čtyřce, a pak jít do play off s jednodušším soupeřem.

Který soupeř bude podle vás nejtěžší?
Herně to byl z naší skupiny vždycky Liberec. Taky si myslím, že těžké budou Karlovy Vary. Koukali jsme na zápasy jiných základních skupin, takže aspoň nějaký přehled máme, víme, co kdo hraje. I trenéři to vědí, a tak se na ně dobře připravíme.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co je vaší silnou stránkou, která vás může dovést k úspěchu?
Myslím si, že nejsilnější stránkou našeho týmu jsou gólmani, kteří nás drželi ve většině zápasů základní části. Matěj Tuláček byl naší oporou taky v zápase proti Boleslavi, kdy na něj šlo sice málo střel, ale třeba sedmdesát procent z nich byly gólové šance.

Individuálně se daří také vám, jste nejlepší střelec týmu…
Čekal jsem, že to bude klapat víc. Hodně se ale házelo s lajnami, a tak jsme si museli hodně zvykat, přičemž třeba dva tři zápasy to vždycky nešlo. Teď ale máme super lajnu. Na beku mám Martina Švece a Erika Úlehlu, v útoku jsou se mnou David Krčál a Šimon Bartoň a zase všichni bodujeme. Proto bych svoje individuální akce nebo góly nehodnotil.

„Musíme se s ním dostat do kolektivu, vytvořit super partu a hrát, co nás naučí.“

Jak jste s osobním průběhem sezony spokojený?
Jsem spokojený s pěti šesti posledními zápasy základní části. Myslím si, že kluci to mají stejně. Na druhou stranu mi to trochu kazí to, že nám teď před nadstavbou odešel trenér a bude to zase něco úplně nového. Musíme se stmelit a dotáhnout to jako parta.

Jaká pro vás změna trenéra byla?
Nic jsme nevěděli, bylo to náhle, když nám zničehonic trenér Mikeska napsal, že nám drží palce. To bylo všechno. Teď máme nového hlavního trenéra pana Vojtěcha Faltyse a myslím si, že je to skvělý trenér, který nás zase může někam posunout. Musíme se s ním dostat do kolektivu, vytvořit super partu a hrát, co nás naučí.

Může to mít nějaký vliv do další čísti sezony?
V této části jde o hodně, ale zároveň o nic, protože máme jasnou účast v play off. To nám dává čas, abychom si sedli a dobře se připravili. Doufám, že to žádný vliv mít nebude.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz