Slížek o cílech Slavie: Postup, ale hlavně ať se kluci baví hokejem

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Namísto záchranářských starostí v loňské sezoně útočili na extraligovou elitu, do podobných pater by se dorostenci pražské Slavie rádi vyhoupli i letos. Co od nového ročníku s lehce pozměněným formátem soutěže očekává hlavní trenér Ladislav Slížek?

Chance liga na Hokejka TV

„Letní příprava byla kvůli pandemii specifická a trochu kratší, ale s jejím průběhem jsem spokojen. To, co jsme chtěli, jsme udělali, kluci pracovali všichni na sto procent, takže si nemůžu stěžovat,“ líčí hlavní kouč slávistů v rozhovoru pro klubový web.

Stejně jako další týmy, také mladíci sešívaných absolvovali před koncem přípravy povinné fyzické testy. Na ty ale Slížek příliš velký ohled nebral. „Testy máme předepsané ze svazu, je v nich patnáct set metrů, pětiskok, agility běh s kuličkou, bez kuličky a s hokejkou. Upřímně, my od těch testů zase tolik neočekáváme, spíše jsme splnili povinnost a na jejich výsledky s Milanem Antošem tolik nekoukáme,“ povídá.

Mezi prvními zveřejnila Slavia u mládeže rozpis přípravných zápasů. Dorostenci se těší celkem na desítku střetnutí, začnou tím nejostřejším možným způsobem – dá-li se to tedy v přípravě říci. V úterý 28. července totiž v Edenu vyzvou Spartu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Odveta je čeká 11. srpna, kromě toho se dvakrát utkají také s kladenskými Rytíři, chomutovskými Piráty, Třemošnou a Pardubicemi. „Už v loňské sezoně jsme se na výsledky přípravy neohlíželi, podle toho to možná i vypadalo,“ předesílá ovšem Slížek a připomíná situaci, kdy jeho mužstvo vstupovalo do extraligy se šňůrou pěti porážek.

„Letos je ten tým zase nový, protože přišli kluci ročníku 2005. Je nás 36 a chceme, aby nás bylo co nejvíc. Na výsledky v přípravě rozhodně hrát nebudeme,“ opakuje bývalý vynikající útočník.

V pozici hlavního kouče dorostu Slavie načne druhou sezonu. Podobně jako dalším trenérům, i jemu se víc zamlouval loňský systém, kdy v nadstavbě měřily síly celky z celé republiky. „Trochu mě mrzí, že tenhle systém nezůstal, ale jsem malý pán, abych o tom rozhodoval, takže to beru tak, že takhle bylo rozhodnuto,“ krčí rameny.

Výsledkově velmi povedený ročník ho ovšem namlsal a do nového nemůže jít s nízkými cíli. „My se budeme připravovat na to, abychom skončili minimálně do čtvrtého místa a postoupili do lepší skupiny. Nemá cenu se moc pitvat v tom, jakým systémem se soutěž hraje,“ podotýká.

Sešívaní budou opět působit ve skupině Střed, která oslabila odchodem Liberce a Mladé Boleslavi. Naopak ale slávistům přibyla derby se Spartou, kde budou bojovat o každý centimetr ledu, a s Kobrou, na níž naopak nastoupí v roli favoritů. Mezi nejsilnější celky skupiny by zřejmě měly patřit Hradec Králové a Pardubice, ovšem po posunu hráčů se to v mládeži odhaduje velmi těžko.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na to, aby se svěřenci Ladislava Slížka s Milanem Antošem také pohybovali u čela, budou mít jejich trenéři svůj recept: „S Milanem jsme oba útočníci, takže máme rádi útočný hokej. Neznamená to, že budeme bezhlavě útočit, ale budeme chtít co nejvíce držet kotouč, hrát aktivně a držet tempo hry. Uvidíme, co nám soupeř dovolí,“ přemýšlí lodivod slávistického dorostu.

I když by si po polovině sezony rád oddechl a měl v kapse postup do play off i zápasy s kvalitnějšími soupeři, k výsledkovým cílům se přece jen tolik neupíná. Jak v rozhovoru pro hc-slavia.cz zmiňuje, u hráčů v patnácti a šestnácti letech se musí dívat trochu jiným směrem.

„Máme rádi aktivní hokej, hodně na kotouči, nechat kluky rozhodovat se na ledě, usměrňovat je v tomhle směru, ale nechávat jim víceméně volnost,“ říká ke své filozofii. „Chceme, aby kluci hráli, chodili sem s chutí, bavili se hokejem, odmakali každý trénink a zápas. To je pro nás největší cíl,“ uzavírá Ladislav Slížek sympaticky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz