Sloboda jde z Vítkovic do Banské Bystrice. Slovenský mistr má i Ziga

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

4. června 2018, 16:10

Václav Jáchim

Zajímavé změny na pozici trenérů i v kádru představilo vedení hokejového klubu z Banské Bystrice. Do kádru slovenského mistra míří zkušený obránce Karol Sloboda (na snímku), který dosud oblékal dres Vítkovic, po jedné sezoně v Česku se vrací útočník Tomáš Zigo. Účastník loňského MS v Kolíně nad Rýnem hrál za Mountfield a pražskou Slavii. Novým hlavním koučem Banské Bystrice bude Kanaďan Dan Ceman, ve funkci nahradil Vladimíra Országha.

HokejkaTV

Představitelé posledního vítěze play off slovenské extraligy představili novinky na tiskové konferenci, vedle zámořských posil Brocka Higgse a Bena Marshalla míří do týmu také dva krajánci z české nejvyšší soutěže. Víc zkušeností má pětatřicetiletý Karol Sloboda, jenž v české nejvyšší soutěži strávil celkem 11 sezon. Dosavadní opora Vítkovic v minulosti působila také na Spartě, Slavii či v Karlových Varech.

Do Banské Bystrice po roční pauze znovu putuje Tomáš Zigo. Důrazný útočník strávil uplynulé období v hradeckém Mountfieldu, vypomohl také pražské Slavii. Zatímco Sloboda se zařadí k pilířům defenzivy, od Ziga se očekává produktivita. V minulém ročníku sehrál Sloboda za Vítkovice (i s play off) 54 extraligových utkání s bilancí tří branek a 20 nahrávek. Bilance Ziga v barvách Mountfieldu činí 26 utkání, dva góly a tři asistence.

"Na 90 procent máme kádr pohromadě. Hledáme ještě jednoho brankáře a obránce, který by hrál fyzicky," uvedl šéf klubu Juraj Koval. Největší změny se ovšem týkají trenérských pozic. Klub před několika dny uvolnil do Slovanu Bratislava hlavního trenéra Vladimíra Országha, na jeho místo nastupuje Dan Ceman.

Kanadský kouč úspěšně působil v Dánsku, příchod do Banské Bystrice uskutečnil i po setkání s Országhem v průběhu mistrovství světa. "Dana Cemana jsme pozvali už na čtvrtý zápas finále play off, máme o něm pozitivní reference. Smlouva byla podepsána na dva roky," řekl Juraj Koval.

Cemanovi budou v Banské Bystrici pomáhat asistenti Ivan Droppa a Matúš Kostúr. Droppa během aktivní kariéry sbíral reprezentační starty za Slovensko a hrál také NHL za Chicago, později působil jako asistent a manažer v mateřském Liptovském Mikuláši. Na Kostúra si určitě pamatují fanoušci Chomutova, někdejší slovenský gólman chytal za Piráty dvě sezony. Ceman se práce v Banské Bystrici ujme 14. července, do 15. září bude u účastníka nového ročníku Ligy mistrů vypomáhat coby konzultant někdejší vynikající útočník Richard Zedník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz