Slováci pro domácí akci složili silný tým, nominovali 10 krajánků z TELH

Foto: Markéta Křížová

2. prosince 2023, 19:40

Adam Bagar

Generální manažer Miroslav Šatan a hlavní trenér Craig Ramsay odkryli slovenskou nominaci na blížící se Kaufland Cup, který se od 13. do 15. prosince uskuteční v Bratislavě. Ukázali na dva brankáře, osm obránců a 12 útočníků. Hned 10 z 22 hráčů působí v české extralize.

Mezi nominovanými brankáři figuruje také litvínovský Matej Tomek, jenž vytvoří dvojici s účastníkem posledního MS Stanislavem Škorvánkem. V defenzivních řadách jim budou mimo jiné pomáhat liberecký Michal Ivan a třinecký Martin Marinčin.

V ofenzivě se ukážou nejlepší extraligový střelec Oliver Okuliar, jeho hradecký spoluhráč Alex Tamáši, brněnský Lukáš Cingel, Ocelář Viliam Čacho, plzeňský Adrián Holešinský, litvínovský Andrej Kudrna nebo mladoboleslavský Róbert Lantoši.

Desítku krajánků z Česka doplní stejný počet hráčů z domácí soutěže. Trenéři ukázali i na elitní útočníky Petera Cehlárika a Marka Hrivíka, kteří válejí ve švédském Leksandu. První jmenovaný je s 18 body (7+11) dokonce lídrem týmové produktivity.

Slováci se stejně jako loni snažili postavit atraktivní výběr, jenž přiláká fanoušky do ochozů Zimního stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě. „Vždy se snažíme složit pro domácí turnaj co nejkvalitnější tým,“ říká pro web hockeyslovakia.sk Miroslav Šatan.

Ten věří, že Slovensko zopakuje loňský triumf, vyšperkovaný výhrami 6:0 nad Nory a 6:1 nad Lotyši. „Když hrajeme doma, chceme vítězit. Věřím, že nás fanoušci přijdou povzbudit a společnými silami se nám podaří uspět,“ doplňuje GM mužstva.

Slovenská reprezentace se v Bratislavě sejde v pondělí 11. prosince. První duel vánočního Kaufland Cupu sehraje dva dny nato od 18 hodin proti Norsku, vrcholem akce bude v pátek ve stejný čas její souboj s překvapením posledního MS Lotyšskem.

Nominace Slovenska na Kaufland Cup 2023

Brankáři:
Stanislav Škorvánek (Michalovce), Matej Tomek (Litvínov, Česko).

Obránci:
Michal Beňo, Andrej Golian (oba Slovan Bratislava), Patrik Bačik (Banská Bystrica), Martin Bodák (Michalovce), František Gajdoš (Nitra), Michal Ivan (Liberec, Česko), Martin Marinčin (Třinec, Česko), Dávid Mudrák (Zvolen).

Útočníci:
Peter Cehlárik, Marek Hrivík (oba Leksand, Švédsko), Oliver Okuliar, Alex Tamáši (oba Hradec Králové, Česko), Lukáš Cingel (Kometa Brno, Česko), Viliam Čacho (Třinec, Česko), Adrián Holešinský (Plzeň, Česko), Andrej Kudrna (Litvínov, Česko), Patrik Lamper (Košice), Róbert Lantoši (Mladá Boleslav, Česko), Miroslav Mucha (Zvolen), Peter Zuzin (Zvolen).

Realizační tým:

Generální manažer: Miroslav Šatan
Manažerka: Zuzana Chrenková
Hlavní trenér: Craig Ramsay
Asistenti trenéra: Peter Frühauf a Ján Párdavý
Trenér brankářů: Ján Lašák
Video analytik: Igor Andrejkovič
Kondiční trenér: Róbert Bereš
Lékař: MUDr. Pavol Lauko
Fyzioterapeut: Vladimír Čavojec
Kustodi: Marek Jenčík a Juraj Stopka
Média manažeři: Peter Jánošík a Tomáš Kyselica

Program Kaufland Cupu 2023 v Bratislavě

Středa 13. prosince:
18:00 Slovensko – Norsko

Čtvrtek 14. prosince:
18:00 Norsko – Lotyšsko

Pátek 15. prosince:
18:00 Slovensko – Lotyšsko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz