Slovan Bratislava má převzít jeden z nejbohatších Slováků

Foto: Facebook HC Slovan Bratislava

Novým majitelem Slovanu Bratislava se má stát spoluzakladatel softwarové společnosti ESET Rudolf Hrubý. Jeden z nejbohatších Slováků podle slovenských médií získá tradiční klub od Juraje Širokého, který ho vlastnil víc než dvacet let.

partneři českého hokeje

„Aktuálně se ještě pracuje na dokumentaci k transakci, takže prozatím nemůžeme změnu vlastníka Slovanu potvrdit. Když půjde všechno dobře, v pondělí vydáme tiskovou zprávu," uvedl Robert Hrubý pro server Šport.sk.

Podle časopisu Forbes je sedmým nejbohatším Slovákem, jeho majetek je ve výši 630 milionů eur (16,8 miliardy korun). Dosavadní majitel Juraj Široký se v žebříčku nachází na 29. místě s hodnotou majetku 100 milionů eur.

Foto: hcslovan.sk

Samotný klub na svých webových stránkách uvedl, že jednání stále probíhají. „Ale dá se říct, že se už nacházejí ve finální fázi. Jakmile bude možné potvrdit jejich výsledek, klub bude hokejovou veřejnost oficiálně informovat."

Slovan se v posledních sezonách potýkal s vážnými finančními problémy, kvůli kterým vloni po sedmi letech opustil ruskou KHL a vrátil se do slovenské extraligy. V předčasně ukončené sezoně skončil druhý za Banskou Bystricí.

Foto: hcslovan.sk

Kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru, která dost otřásla slovenským hokejem, se pak na jaře rozhodl utlumit činnost a neprodloužil smlouvy hráčům, členům realizačního týmu a většině svých zaměstnanců.

Následně zástupci bratislavského klubu uvedli, že s většinou kádru chtějí spolupráci obnovit. Barvy Slovanu hájilo i trio českých hokejistů – brankář Vladislav Habal, bek Jiří Kučný a útočník Jindřich Abdul, jenž odešel do KHL.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz