Slovan má další posilu do útoku, v Sokolově neměla herní vytížení

Foto: slovanusti.cz

Hokejistům Ústí nad Labem po sestupu do druhé ligy pomůže i útočník Radek Prošek, který naposledy působil v Sokolově. Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

„V Sokolově jsem neměl herní vytížení a proto jsme hledali s trenéry řešení, kde bych měl větší vytížení a kvalitní tréninky. Slovan se nabídl, že by měl zájem. Jsem za to rád,“ hlásí 22letý Prošek.

Za Baník při loňské prvoligové premiéře sehrál i s play off 17 zápasů s bilancí čtyř bodů za tři branky a jednu nahrávku. Dalších 28 utkání a skvělých 41 bodů (22+19) zapsal o patro níže za Cheb.

Radek Prošek hokejově vyrostl v Karlových Varech, odkud se v roce 2019 vydal na rok za oceán. V nižší americké juniorské NCDC odehrál za Uticu 50 střetnutí, nasbíral v nich 44 bodů (25+19).

„V USA bylo skvěle ve všech ohledech, otevřelo mi to hodně oči. Jak v hokeji, tak v životě. Samozřejmě to byl jiný styl hokeje, menší hřiště, méně času na všechno, ale jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet,“ líčí.

„Slovan vnímám velmi pozitivně. Kluci mě mezi sebe hned vzali, v kabině je dobrá parta.“

Nyní už se těší na novou sezonu v Ústí nad Labem. „Slovan vnímám velmi pozitivně. Kluci mě mezi sebe hned vzali, líbí se mi zázemí, které tady je. Znám Lukáše Kučeru z Ameriky, hráli jsme tam spolu. Richarda Zárubu a Martina Berčíka znám z juniorky z Karlových Varů. V kabině je dobrá parta,“ pokyvuje na závěr.

Slovan má po Proškově příchodu aktuálně na soupisce 23 hokejistů – čtyři brankáře, šest obránců a třináct útočníků.

Aktuální soupiska HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři:
Lukáš Cikánek, Martin Volke, David Stahl, Matěj Kmec.

Obránci:
Jiří Drtina, Karel Šefl, Jakub Trefný, Dominik Vacík, Richard Záruba, Ladislav Funk.

Útočníci:
Dan Bartoš, Martin Berčík, Kale Costa, Ondřej Damašek, Michal Daniel, Pavel Kordule, Lukáš Kučera, Jaroslav Roubík, Jan Rudovský, Jan Smola, Ondřej Sýkora, Martin Tůma, Radek Prošek.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz