Slovan vstal z popela, říká trenér Mach. Bude pokračovat spolupráce s Děčínem?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ústecký hokej prochází velkými změnami: do vedení se vrátil olympijský vítěz Jan Čaloun, na střídačku potom oblíbený kouč Miroslav Mach. Navíc dorazily zajímavé posily v čele s Jiřím Drtinou, Anatolijem Protasenjou a Michalem Trávníčkem.

Aplikace Tipsport extraligy

Přesto je před Slovanem náročná sezona. Z Chance ligy totiž můžou sestoupit až čtyři týmy.

„Tento ročník bude pro nás strašně těžký. Slovan vstal z popela a shání se finance," uvědomuje si hlavní trenér Miroslav Mach v rozhovoru pro slovanusti.cz. „Bude tu mladé mužstvo, ale věřím, že budeme hrát dobrý hokej a pohybovat se někde ve středu tabulky. To by pro nás bylo super."

Ústí nad Labem vsadilo na individuální přípravu. „Myslím si, že to jsou dospělí lidé a připraví se tak, aby tu sezonu zvládli," doufá Mach, že jeho svěřenci přistoupí k tréninku zodpovědně. „Hlavně sami vědí, že je budou čekat zátěžové testy. Navíc mají ve smlouvě dáno, že pokud je nezvládnou, tak je čekají určité postihy. Hráčům věříme, proto jsme si je také vybrali."

Příprava na ledě začne 20. července. Právě tehdy se zapojí hráči na zkoušku. „Budeme tu mít několik hráčů na try out, z nichž může někdo vyskočit, a tak bychom ho vzali," avizuje Mach na ústeckých stránkách. 

„Budeme tu mít několik hráčů na try out."

Na aktuální soupisce je jeden brankář, sedm obránců a devět útočníků. „Neříkám, že máme kádr uzavřený, ale máme takřka celé mužstvo pod smlouvami," těší Macha. Z dosud neznámého partnerského klubu v Tipsport extralize navíc dorazí jedna pětka včetně gólmana. 

Naopak Slovan bude částečně propojený s druholigovým Děčínem. „Spolupráce bude určitě pokračovat," potvrdil Mach pro slovanusti.cz. „Udělali jsme to tak, že hráči, kteří mohou hrát ještě za juniory, můžou nastoupit v našem A-týmu, pak i v Děčíně nebo za Ústí v juniorské extralize. Chceme, aby si zkusili dospělý hokej a zároveň pomohli zdejšímu týmu juniorů."

Aktuální kádr HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři: Petr Hamalčík.

Obránci: David Vala, Jiří Drtina, Vladimír Brož, Erik Mareš, Štěpán Havránek, Adam Zich, Jevgenij Pika.

Útočníci: Michal Trávníček, Anatolij Protasenja, Aleš Furch, Jiří Severa, Petr Eret, Štěpán Matějček, Jan Tlačil, Tomáš Čermák, Martin Tůma.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz