Slovenské střídání! Litvínov má novou jedničku do branky

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Navzdory tomu, že chytal za nejslabší tým extraligy, se Denis Godla v uplynulé sezoně zařadil mezi nejlepší brankáře. V nejvyšší soutěži tak zůstane: Kladno mění za Litvínov!

partneři českého hokeje

Godla byl jedním z velkých lídrů Kladna, které i přes jeho povedené výkony příslušnost v soutěži neuchránilo. Ve 40 zápasech se chlubil průměrnou úspěšností zákroků 90,89 procenta, střelce trápil i přesto, že patří mezi menší gólmany.

Po hořkém sestupu dal 25letý Slovák najevo, že by nejradši zůstal v extralize. A spekulace, že z Kladna půjde na sever do Litvínova, se 1. května potvrdily.

Denis Godla podepsal s Vervou roční kontrakt s následnou roční opcí.

„Denise jsem sledoval delší dobu. Je to perspektivní brankář, který na sobě pracuje. Má zkušenosti s mezinárodním hokejem. Ve Finsku i v extralize podával dobré výkony. Jsem rád, že se povedlo vedení klubu se s ním dohodnout,“ zmiňuje na klubovém webu trenér litvínovských gólmanů Zdeněk Orct.

Čerstvá posila střídá v brankovišti krajana Jaroslava Januse, jenž s roční odmlkou působil pod Krušnými horami čtyři sezony a dlouhodobě rovněž patřil k nejlepším gólmanům extraligy.

Nejzářivějším okamžikem v dosavadní kariéře Godly je jednoznačně bronz z mistrovství světa do 20 let, který Slovákům vychytal před pěti lety v Kanadě.

Čtyři následující roky strávil ve Finsku, odkud se propracoval také do seniorské reprezentace. S tou se zúčastnil dvou šampionátů, poprvé byl v brance na loňském turnaji při dvou výhrách nad outsidery z Dánska a Velké Británie.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz