Slovensko, Frýdek, teď finále! Až neuvěřitelné, září Šenkeřík. V čem tkví kouzlo Třince?

Petr Šenkeřík | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Po konci v Českých Budějovicích byl do listopadu bez práce. Pak se dohodl na Slovensku a do ledna hrál za Banskou Bystrici, po přesunu do třinecké organizace sbíral starty za prvoligový Frýdek-Místek, nyní si však obránce Petr Šenkeřík užívá své první extraligové finále. V němž navíc rozhodně nehraje druhé housle...

„Je to skvělé, až neuvěřitelné! V Třinci je výborná parta kluků, která mě mezi sebe skvěle přijala. Jsem rád, že tady jsem a můžu si to užívat. Snažím se to týmu vracet,“ líčí nadšeně 33letý hokejista.

V základní části přitom nakoukl jen do tří duelů, ve čtvrtfinále s Motorem strávil na ledě jen něco přes pět minut, ale od druhého střetnutí na Spartě už pravidelně naskakuje v dresu s dráčkem na hrudi. A co víc, na ledě tráví slušnou porci času.

„Moje role se tudíž posouvají. Začal jsem jako osmý obránce, pak jsem byl sedmý...“

Poté, co Martin Marinčin odnesl atak Lukáše Sedláka zlomeným dvanáctým obratlem, mají Oceláři i s Petrem Šenkeříkem jen šest zdravých beků. „Moje role se tudíž posouvají. Začal jsem jako osmý obránce, pak jsem byl sedmý...“

„Tým je tak soudržný, že kdokoliv může kohokoliv zastoupit. Třeba Dan Kurovský naskočil za Martina Růžičku a hned dal gól. Je jedno, kdo je na ledě. A šest beků? Myslím, že se to dá. Když nebudeme dělat zbytečné fauly, tak to bude v pohodě,“ dodává Šenkeřík.

Naposledy nastoupil ve třetí obranné dvojici s Adamem Poláškem. Odehrál takřka osmnáct minut a vedl si skvěle. Pod Javorovým zaznamenal premiérový bod za asistenci, navrch se v bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách blýskl hodnotou +3.

„Když jsem přicházel, bylo mi jedno, jakou dostanu pozici. Byl jsem rád, že jsem tady, a ať už přijde jakákoliv porce minut, tak to vždycky odmakám naplno. A pokud dostanu větší roli, snažím se toho využít a důvěru vracet,“ hlásí Šenkeřík.

„Je to skvělé, až neuvěřitelné! Jsem rád, že tady jsem a můžu si to užívat. Snažím se to týmu vracet.“

Ve třetí finálové bitvě se dokonce objevil v přesilovkách. „Vždycky jsem je hrál, ale tady byla situace jiná. Přijal jsem jinou roli. Ale když jsem teď dostal šanci i na přesilovce, ráno jsme si k tomu něco s klukama řekli a šel jsem do toho. Jen škoda, že jsme nedali gól, šance přitom byly.“

To jej ale vůbec mrzet nemusí, Oceláři totiž i díky dvěma pumelicím Libora Hudáčka porazili Dynamo 4:3. „Drželi jsme se našeho plánu, akorát ve druhé třetině nás trošku zamkli. Kluci to ale odfárali. Výborné bloky, výborný Káca a výborný týmový výkon,“ pokyvuje.

Za dobu, co v Třinci působí, už stačil poznat, v čem tkví jeho kouzlo. „Je to o týmovosti, je to nejvíc vidět v play off. Každý hrabe za toho druhého. Když se někomu něco nepodaří, tak ho druhý zastoupí. Všechno je takové soudržné, fakt skvělé,“ hlásí zkušený zadák.

„Proti Třinci se mi hrálo vždy špatně. A věřím, že i teď se proti nám hraje špatně. Když se dodržuje taktika a nedělají se zbytečné věci navíc, tak to má potom soupeř těžší. Budeme se toho dál držet,“ doplňuje po sobotní vítězné partii.

„Proti Třinci se mi hrálo vždy špatně. A věřím, že i teď se proti nám hraje špatně.“

Úřadující mistr v sérii vede 2:1 na zápasy. Na tahu je teď vítěz základní části z Pardubic, jeho případný další nezdar by už do Slezska přivál slušnou porci mečbolů. „Soustředíme se sami na sebe, v neděli do toho půjdeme zase stejně,“ velí Petr Šenkeřík.

Ten vzhledem ke třineckým ztrátám v zadních řadách bude jistě opět u toho, důležitá čtvrtá finálová bitva je ve vyprodané Werk Areně na programu znovu od 17 hodin.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz