Slovenský kápo v hledáčku Pardubic, ale... Zatím se peče jiný podpis

Tomáš Tatar | Foto: Jakub Knap

Dlouhé prsty pardubického managementu čas od času sahají až k branám NHL. Dynamo rozvířilo vody transferem Jiřího Smejkala, v merku přitom mělo také další eso ze zámoří – kapitána slovenské reprezentace Tomáše Tatara.

„Ano, volal jsem s vedením, ale neřeším momentálně nic v Evropě. Čekám na otevření trhu NHL,“ řekl pro tamního novináře Tomáše Prokopa z deníku Šport.

Potenciální dohodou s hvězdným křídelníkem by Pardubice bezpochyby odpálily šrapnel. Tatarovi brzy doběhne roční kontrakt, který podškrábl loni v září s Coloradem. Jeho hráčská práva po prosincovém trejdu drží Seattle.

Každopádně...

„Volal jsem s vedením, ale neřeším momentálně nic v Evropě.“

Vyklizení zámořských pozic prozatím není na pořadu dne. Plejer s 853 starty v nejlepší lize světa plánuje vyčkat, jak se vyvrbí situace po 1. červenci. Až potom by – v případě chabé poptávky – mohl stočit svou pozornost na Evropu.

Klub ambiciózního majitele Petra Dědka by jako jeden z mála zřejmě dokázal vyhovět jeho finančním požadavkům. Tatar strávil drtivou část kariéry za oceánem, naposledy se v době výluky krátce mihl v Piešťanech.

Ale pozor: Dynamo možná mezitím namlsá fanoušky jiným přestupem. Novinář Prokop ve svém textu zmiňuje, že východočeská bašta komunikuje ještě s minimálně jedním slovenským reprezentantem.

Podle zdrojů hokej.cz by mělo jít o Pavola Regendu – perspektivního útočníka, který se předchozí dvě sezony rval o šanci v Anaheimu. V NHL v daném období zaznamenal 19 startů, zbytek času válel na farmě.

„Naším plánem je minimálně dva z nich nahradit elitními hráči s bohatými zkušenostmi.“

A stejně jako Tatarovi mu na konci června vyprší platná smlouva. Schyluje se k návratu bronzového medailisty z olympiády v Pekingu na starý kontinent? Záměr přivést dalšího forwarda před pár dny avizoval sám Dědek.

„Tým po sezoně opustili čtyři útočníci a naším plánem je minimálně dva z nich nahradit elitními hráči s bohatými zkušenostmi a další dva z vlastních zdrojů,“ prohlásil pro pardubický web.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz