Šmerha mění Slavii za Spartu, v Edenu končí další dva hráči

Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

Slávistický útočník Tomáš Šmerha si svými skvělými výkony v Chance lize řekl o laso z nejvyšší soutěže, z Edenu míří k rivalovi do Sparty.

partneři českého hokeje

„Nabídli jsme mu smlouvu už během sezony, ale Tomáš si chtěl dát čas na rozhodnutí až do jejího konce. I pak jsme s ním jednali, ale rozhodl se vyzkoušet možnost zahrát si extraligu,” prozrazuje na klubovém webu sportovní manažer Slavie Jiří Veber.

Okolo 22letého útočníka už v průběhu uplynule sezony kroužily extraligové kluby, krátce se mihl i v dresu Kladna. Není divu, za sebou má fantastický rok. Za 58 zápasů Chance ligy se blýskl 61 body, k parádním 31 trefám do černého přidal 30 asistencí.

Slavia svého nejproduktivnějšího hráče, jenž byl vyhlášen šestým nejlepším hokejistou soutěže, udržet nemohla. „Přejeme mu v extraligovém angažmá hodně štěstí a držíme palce, aby se dokázal prosadit,“ říká Veber s tím, že pracuje na adekvátní náhradě.

V klubu kromě Šmerhy nebudou pokračovat ani obránce Marek Ryzák a útočník Aleš Furch. „Oba obdrželi nabídku nové smlouvy, ale rozhodli se ji nepřijmout. I jim přejeme hodně štěstí v další kariéře,” uzavírá Veber, jenž má zatím na soupisce 12 hráčů.

Potvrzení hráči HC Slavia Praha pro příští ročník

Brankáři:
Roman Málek, Martin Michajlov.

Obránci:
Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Dominik Valík.

Útočníci:
Jiří Doležal, Dávid Kohút, Filip Kuťák, Martin Ondráček, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz