Šmíd bude bavit extraligové fans minimálně další dva roky

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Zkušený obránce Ladislav Šmíd pokračuje pod Ještědem, s Bílými Tygry se dohodl na novém dvouletém kontraktu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Láďa je srdcem našeho týmu, lídrem a nejlepším obráncem celé extraligy. Jeho charakter, hra i přístup k tréninku a vůle po vítězství je vzorem pro naše mladé hráče,“ hlásí spokojeně hlavní kouč Patrik Augusta.

„Láďa je srdcem našeho týmu, lídrem a nejlepším obráncem celé extraligy.“

„Láďa Šmíd už se zařadil mezi legendy Bílých Tygrů Liberec. Spoluvytváří silnou značku našeho klubu, kde vyrostl, a to nejen výkony na ledě, ale také v kabině a na dalších klubových akcích,“ těší podpis i generálního manažera Ctibora Jecha.

Každý klub by měl mít svého Láďu Šmída

„Je vzorem pro mladé i starší hráče svým profesionálním přístupem k tréninku i neuvěřitelnou touhou po vítězství a úspěchu týmu. Každý klub by měl mít svého Láďu Šmída a já jsem rád, že my ho opravdu máme,“ dodává na adresu zkušeného obránce.

„Láďa Šmíd už se zařadil mezi legendy Bílých Tygrů Liberec.“

Ten v Liberci hokejově vyrostl a už v sedmnácti letech naskočil za tamní A-tým. Svými výkony si později řekl o angažmá v zámoří. V NHL strávil deset sezon, oblékal dresy Edmontonu a Calgary a celkem sehrál 583 zápasů s bilancí 72 bodů (12+60).

Šmídovu kariéru pak poznamenalo nepříjemné zranění zad, kvůli kterému dokonce musel zcela vynechat ročník 2016/17. V květnu 2017 se nakonec rozhodl pro návrat do Liberce, kde se ihned zařadil mezi nejdůležitější opory obranných řad týmu.

Bývalý reprezentant, jenž se představil na dvou MS či olympiádě v Soči, s Bílými Tygry po návratu vybojoval dva Prezidentské poháry a jedno stříbro. V libereckém dresu odehrál už 298 extraligových zápasů, nasbíral v nich rovných 100 bodů (19+81).

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz