Šmíd o Dahlinovi: Neskutečné! Frajer v suchém triku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

2. listopadu 2017, 15:54

Martin Voltr

Libereckým fanouškům se v úterý naskytla jedinečná možnost vidět očekávanou jedničku příštího draftu NHL. A dlužno říct, že nezklamala. Obránce švédské Frölundy Rasmus Dahlin rozhodl zápas s Bílými Tygry vítězným gólem.

Nový fanshop

Na ledě strávil 20 minut a 52 sekund, víc už měl z obránců Frölundy jen jeho parťák Adam Almquist. Ale jestli se u něčeho teprve zastavíte, pak je to kolonka střel – s pěti pokusy na něj nestačil nejen nikdo ze spoluhráčů, ale ani z domácích!

O Dahlinovi to všichni vědí, teď to zase jenom potvrdil. Asi žádné typy hráčů nejsou v současném hokeji ceněné víc. „Proč hraju v obraně? Protože bez defenzivy hokej hrát nejde. V obraně hraju hodně rád, protože tím pomáhám týmu vítězit,“ řekla vycházející superstar pro webové stránky Bílých Tygrů.

Její hlavní chvíle přišla v 54. minutě. Liberec jednou vedl, Frölunda pak skóre otočila, ale za český tým znovu vyrovnal Lukáš Krenželok. Když už zápas pomalu mířil do prodloužení, Dahlin dostal v přesilovce puk do jízdy na modrou čáru k mantinelu, přebruslil obránce a další soupeři už si ho nevšímali. Jakoby nevěděli, kdo proti nim stojí. Z úhlu tak bekhendem procedil puk za chybujícího Romana Willa – a tahle branka byla vítězná.

Na gól Rasmuse Dahlina se podívejte v čase 2:17:

„Neskutečné! To se vidí málokdy. Frajer to hraje v suchém triku, má přehled a myslí tak trochu jinak než ostatní hráči. Je radost ho sledovat,“ smekl Ladislav Šmíd. Liberecký obránce už toho má v NHL odehráno dost, naopak Dahlina hvězdná kariéra teprve čeká.

Že bude hvězdná, o tom teď asi málokdo pochybuje.

Rodák z městečka Trollhättan nedaleko Göteborgu odehrál už větší polovinu loňské sezony v A-mužstvu Frölundy. Letos je jedním z tahounů zadních řad – ve 14 duelech dal tři góly a přidal tři asistence. V šestnácti letech absolvoval svůj první šampionát do 20 let a letos se na něj v americkém Buffalu můžou „těšit“ i čeští reprezentanti.

Mistři světa budou na Karjale s Kronwallem i Dahlinem »

Byl by ale div, kdyby si zahrál ještě na dalším mistrovství. Tou dobou už by měl mít povinnosti za mořem. Pokud tedy všechno půjde tak, jak má. „Do draftu je ještě daleko, je na to příliš brzy. Já se soustředím na současnost, na každý zápas, který mám přijít. Uvidíme v létě,“ dodal.

Teď dostal i pozvánku do seniorské reprezentace, takže duel Šmíd versus Dahlin se bude opakovat příští středu na Karjala Cupu.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz