Šmíd o nezvyklé přípravě za Atlantikem: Trénoval jsem v garáži!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Je nejvýraznější osobností hokejistů Liberce, Ladislav Šmíd udává tón na ledě i v kabině. Zkušený bard se chystá už na čtvrtou sezonu od návratu z NHL. letošní podmínky pro přípravu měl s ohledem na koronavirus specifické.

Chance liga na Hokejka TV

Účastník olympijských her 2014 a dvou světových šampionátů se po skončení soutěžního období vydal tradičně do Kanady, kde trávil dlouhé týdny. Teď už je zpátky a zapojil se do společné přípravy svěřenců trenéra Patrika Augusty. „Těšil jsem se na češtinu a na srandičky," přiznal v rozhovoru pro klubový web.

Nákaza covid-19 znamenala velká omezení nejen v Česku, ale i za Atlantikem. Aby mohl smysluplně trénovat a tělo udržovat v provozním tempu, musel Šmíd improvizovat. „Dlouho bylo všechno zavřené, nakonec jsme našli takovou garáž, ve které jsme se chystali. Účel to ale splnilo," usmál se.

„Je to těžká doba, ale lidi potřebují zábavu alespoň v televizi a my jsme pro jim ji dát."

Bývalý obránce Edmontonu či Calgary mohl v zámoří pracovat pouze na suchu. Hokejové haly byly uzavřené, Šmíd si v Kanadě zabruslil až krátce před návratem do Česka. „Na ledě jsem byl asi tak pětkrát teď na konci. Zimní stadiony otevírali až jako jedny z posledních zařízení. Teď v závěru dokonce měřili teplotu u vstupu do haly," přiblížil.

Pandemie ovlivnila jeho plány už na jaře. Hokejisté Liberce vyhráli základní část Tipsport extraligy a lačnili po úspěchu v play off, jenže s ohledem na koronavirus byla soutěž přerušena a záhy zrušena. Šmíd pak nestihl včas odcestovat do zámoří a musel zůstat déle, než původně předpokládal.

Tréninky v Kanadě byly odlišné i co do skladby skupiny, s níž se syn někdejšího skvělého zadáka Dukly Jihlava a federální reprezentace Ladislava Šmída staršího v minulosti připravoval. „Naše malá skupinka byla letos ještě menší, protože někteří kluci mají malé děti nebo starší rodiče a nechtěli tudíž zbytečně riskovat," uvedl.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Nejvytíženější hráč loňského ročníku TELH už je ale zpátky, víc než týden společně trénuje s Bílými Tygry. „Kondice mimo led je jedna věc, hokej druhá. Fyzicky natrénováno mám, ale jsem rád, že můžu být jednou až dvakrát za den na ledě a plně se chystat na sezonu," potvrdil pro web libereckého klubu zadák, který v minulé extraligové sezoně sehrál 51 utkání s bilancí 6 gólů a 29 nahrávek..

Severočeši ve čtvrtek nastoupili k prvnímu duelu Generali Česká Cupu, z Karlových Varů přivezli vítězství 5:4 po prodloužení. Šmíd u toho ještě nebyl, ale brzy se zapojí. „Naše lajna měla volno, postupně se prostřídáme. Jinak se samozřejmě těším, každý raději hraje než trénuje."

Extraligové kluby musejí dbát nutných opatření, na zápasy nemohou dorazit takové počty fanoušků jako v minulých letech. „Chceme hrát za každou cenu, ať už s diváky nebo bez nich. Není na co čekat. Je to těžká doba, ale lidi potřebují zábavu alespoň v televizi a my jsme pro jim ji dát," dodal závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz