Smlouvy pro zlínské naděje: Gólman, bodoví lídři i navrátilec Hamrla

Marek Uherek | Foto: Martin Voltr

V uplynulém ročníku se hráči do dvaceti let v dresu áčka zlínských Beranů téměř neobjevili, což bylo dané i sestupovými starostmi juniorky. Klub ale na budoucnost rozhodně nezapomíná, nyní podepsal profesionální smlouvy s několika nadějemi.

Jedna z těchto nadějí se do Zlína vrací po roce stráveném ve Švédsku. Člen známého hokejového rodu, obránce Adam Hamrla, odehrál za dvacítku Mory včetně play off 41 zápasů, v nichž zaznamenal patnáct bodů (3+12).

„Líbí se mi, že nás ve Švédsku nechávají hrát. Není to jak kolikrát v Česku, že když se mi něco nepovedlo, trenér mě posadil. Naopak švédský kouč mi řekl, ať to zkouším dál,“ líčil v loňském rozhovoru nedlouho po svém odchodu.

K němu ho přiměl také nový systém české juniorské extraligy, která mu neseděla. „Hraje se ve zvláštním formátu, kdy hrajeme jen s týmy takříkajíc kolem komína. Takže kdybych hrál za Zlín, nepotkával bych se s českými kluby, což mi přijde bizarní,“ přiznal tehdy. Nyní se však s tímto formátem bude muset srovnat.

Adam Hamrla

Adam Hamrla | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Stejné vyhlídky jako on, tedy primární povinnosti v juniorce a případné šance v áčku, mají po podpisu smlouvy i další mladíci. Do stejného ročníku 2005 spadají produktivní útočníci Lukáš Heš, Martin Holba a Tomáš Pilát.

Heš se v průběhu minulé sezony vrátil z neúspěšného angažmá v kanadském Rimouski a znovu patřil k lídrům týmu, který nakonec o fous vybojoval postup do play off. V jeho předkole však mladí Berani nestačili na Jihlavu.

„Chtěl bych se probojovat do áčka a v nejlepším možném scénáři se stát i lídrem, ale to bude asi těžké.“

„V příští sezoně bychom určitě chtěli hrát co nejdéle a o ty nejvyšší pozice. Myslím, že šanci na to máme každý rok, záleží jen jak ji uchopíme a jak budeme makat,“ řekl v rozhovoru pro klubové stránky nejlepší střelec juniorské extraligy z ročníku 2022/23, který je ve Zlíně spokojený.

„Mám tady všechno, je tu super tréninkové zázemí, restaurace, spoluhráči, trenéři… Nemám si na co stěžovat,“ řekl forvard, který už vyhlíží i další šance v Chance lize – dvanáct startů dostal už před kanadskou epizodou, k tomu i dva v baráži o extraligu. „Chtěl bych se probojovat do áčka a v nejlepším možném scénáři se stát i lídrem, ale to bude asi těžké. Určitě bych chtěl pomoct juniorce a pokud bych se probojoval do áčka, tak hrát výborně i tam,“ slíbil.

Lukáš Heš

Lukáš Heš | Foto: Martin Voltr

Stejně jako on, také Martin Holba má zkušenost s českou reprezentací. Dokonce velmi čerstvou, neboť mezistátní debut si připsal letos v dubnu v dresu dvacítky na turnaji v Popradě. Tam se potkal nejen s Hamrlou, ale také s Tomášem Pilátem, avšak jako soupeřem – Pilát reprezentoval Slovensko.

Pátým talentem s čerstvě podepsaným kontraktem je o ročník mladší brankář Marek Uherek. Člen širšího hledáčku reprezentační dvacítky byl v uplynulé sezoně čtvrtým nejvytíženějším gólmanem soutěže a zlínskou juniorku často držel nad vodou v ohni střel.

„Pracujeme na projektu, který by měl našim hráčům přechod mezi juniorským a dospělým hokejem zjednodušit a zpříjemnit.“

„Přechod mezi juniorským a dospělým hokejem je neuvěřitelně náročný a mnoho kvalitních hráčů jej nezvládne. My nyní pracujeme na projektu, který by měl našim hráčům tento přechod zjednodušit a pro hráče zpříjemnit. A právě proto jsme nabídli nejlepším prospektům v rámci ročníku smlouvy, které budou navazovat až do jejich dospělého věku,“ uvedl souhrnně k podpisům manažer zlínské mládeže Zdeněk Sedlák.

Juniorku a A-tým by v příští sezoně mohli střídat obránce Matěj Zavřel a útočník Jakub Čechmánek. Oba dva hokejisté narození v roce 2004 se připravují s áčkem, ale klub s nimi počítá i s jako overage hráči do nejstaršího mládežnického družstva.

Hokejový svaz dosud nezveřejnil technické normy soutěže, podle webu zlínských Beranů nicméně budou nadále umožněny starty tří overage hráčů v utkání.

Jakub Čechmánek

Jakub Čechmánek | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz