Smoleňák a další tři opory. Mountfield hlásí podpisy s klíčovými bojovníky

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Před uzávěrkou přestupů pracovalo vedení Mountfieldu na doplnění kádru, zároveň probíhala jednání o prodloužení spolupráce s klíčovými hráči. Výsledkem jsou nové smlouvy čtyř opor – v Hradci Králové pokračují Radek Smoleňák (na snímku), Richard Nedomlel, Petr Koukal a Jordann Perret.

Fanshop národního týmu

Ve východočeském klubu navázali na loňský rok, kdy nové kontrakty uzavřela šestice hráčů. Tentokrát přidali podpis pod smlouvy čtyři svěřenci hlavního kouče Vladimíra Růžičky. „Všichni jsou důležitými články naší sestavy a jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Zároveň momentálně probíhají jednání s dalšími členy A-týmu ohledně nových smluv,“ připomněl pro klubový web generální manažer Aleš Kmoníček.

Mountfield udržel kapitána Radka Smoleňáka, který v klubu hraje čtvrtou sezonu a druhým rokem nosí na dresu kapitánské céčko. Účastník mistrovství světa 2015 podepsal novou dvouletou smlouvu s následnou opcí. „Radek je dlouhodobě náš nejproduktivnější hráč, v Hradci se mu líbí, a tak byla dohoda poměrně rychlá,“ uvedl Aleš Kmoníček.

? Dobré ráno, máme pro vás super zprávu: Máme podepsáno! ? Čtyři důležití členové kádru uzavřeli s Mountfield HK nové smlouvy, zároveň probíhají jednání s dalšími hráči ?

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Pondělí 1. února 2021

Už 39. narozeniny oslaví v létě Petr Koukal, zkušený útočník a mistr světa 2010 si ovšem stále udržuje vysokou výkonnost. Pro hradecký klub pořád znamená velký přínos, pokračovat bude i v příštím ročníku. „I přes svůj věk je pro nás Petr důležitým hráčem a rádi bychom, aby své bohaté hokejové zkušenosti předával našim mladým hráčům, což bude jeden z jeho hlavních úkolů pro příští sezonu," uvedl Kmoníček.

V klíčovou oporu zadních řad se postupně vypracoval Richard Nedomlel. Důrazný zadák, jenž v minulosti nastupoval za Slavii, Spartu či Mladou Boleslav, uzavřel s Mountfieldem smlouvu až do konce ročníku 2023-24. „Richard přišel do Hradce jako důrazný a defenzivní obránce a postupně se svými velmi dobrými stabilními výkony stal nedílnou součástí naší obrany. Jeho pokračování byla jedna z našich priorit,“ řekl generální manažer klubu.

Foto: Martin Voltr

Do útoku bude i nadále k dispozici Jordann Perret. Francouzský reprezentant udivuje pohybem a šikovností, v aktuální sezoně nasbíral 15 bodů. Účastník čtyř světových šampionátů podepsal v Hradci Králové novou dvouletou smlouvu. „Jordann si svými výbornými výkony za poslední dva roky řekl zcela jasně o nový kontrakt. Navíc je to skvělý kluk do kabiny, kterému se i s rodinou v Hradci velmi líbí,“ doplnil závěrem Aleš Kmoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz