Smůla pro Vlacha, má prasklou lícní kost. Přijde o start extraligy?

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

5. srpna 2017, 11:14

Adam Bagar

Hodně smolně vstoupil do nové sezony olomoucký Roman Vlach, který v úvodní partii s Jihlavou schytal ránu pukem přímo do obličeje a musel do nemocnice. První prognózy se naplnily, útočná opora Mory má prasklou lícní kost a možná nestihne start extraligy. "Mimo hru bude minimálně měsíc," prozrazuje hlavní trenér Zdeněk Venera v rozhovoru na klubovém webu.

Fanshop národního týmu

Jak se celý incident seběhl? Pořádně smolně! Vlachův spoluhráč Tomáš Houdek pálil snad ze dvou metrů na branku, ale nejen, že netrefil zařízení, ale navrch ještě zasáhl svého parťáka. Bohužel pro Hanáky přímo do obličeje, nebyl to vůbec příjemný pohled.

Olomouc vstoupila do přípravy vydřenou výhrou 2:1, ale zranění jednoho z klíčových útočníků Mory bylo velkou kaňkou na jinak zdařilém klání. "Ještě během zápasu odjel do nemocnice s podezřením na prasklou lícní kost," líčil olomoucký lodivod.

"Je po operaci, má tam nějaké titanové destičky a mimo hru bude minimálně měsíc."

Roman Vlach proti Ocelářům chyběl a je víc než pravděpodobné, že už do přípravy nezasáhne. "Je po operaci, má tam nějaké titanové destičky a mimo hru bude minimálně měsíc," přiznává Zdeněk Venera s tím, že teď má naordinován klidový režim.

"Bruslit hned určitě nemůže, čtrnáct dní nesmí dělat vůbec nic. V první řadě se to musí hlavně zahojit, pak se může postupně zapojovat. Ale zda stihne start extraligy, tak to se teprve uvidí. To teď nedokáže říct ani doktor," pokračuje Zdeněk Venera.

Řípa hrál po dlouhých 18 měsících, co je s Knotkem a Sundherem?

Ten zatím nemohl využít ani služeb střelců Jana Knotka a Kevina Sundhera. "Kevin se prozatím nevyléčil z angíny a Honza se ještě s tím kolenem úplně necítil. Teď jsme dost trénovali a říkal, že by to ještě nechal v klidu," sděluje Venera po prohře 2:4.

Proti Třinci už měl naopak k dispozici Jiřího Řípu, který po problémech s ploténkou naskočil do zápasu po osmnácti měsících. "Na to, že tak dlouho nehrál, odvedl parádní výkon. Věřím, že když bude zdravý, tak bude patřit k oporám týmu."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz