Smutek v Havířově. Dorost AZetu druhý rok v řadě sestupuje

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

19. března 15:20

Martin Voltr

Pád havířovského hokeje napříč soutěžemi pokračuje. Rok poté, co dorostenci opustili extraligu, neudrželi ani druhou nejvyšší soutěž a příští sezonu je čeká jen regionální liga...

Vsetín a Havířov. Dva kluby, které v sezoně 2021/22 skončily na chvostu východní skupiny a poroučely se z extraligy dolů. Valaši byli dokonce poslední, AZet předposlední.

Střih do sezony 2022/23: Vsetín vyhrál Ligu dorostu a má natolik silné mužstvo, aby se v baráži mohlo reálně poprat o návrat mezi elitu. A Havířov? Ten padá o další patro níž...

Měl tedy smůlu smůlovatou. Většinu ročníku se držel v horní polovině tabulky, ale východ byl natolik vyrovnaný, že kromě zmiňovaného Vsetína neměl dlouho nikdo nic jisté. Když hrál Havířov v posledním kole s Chrudimí bez branek, osm minut mu chybělo k záchraně. V 53. minutě ale inkasoval rozhodující gól, který ho poslal do play down.

Do série proti Náchodu vstupoval jako lépe nasazený tým, který nasbíral o polovinu víc bodů. A přesto ji nezvládl.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Úvodní domácí bitvu ztratil brankami Václava Šedivého v časech 56:30 a 60:17. Pak se zvedl, zvítězil 6:1 a 5:2 a zdálo se, že kráčí za úspěchem. Jenže ve čtvrtém duelu prohrál v Náchodě 4:7. Přesto měl v rozhodující bitvě výhodu domácího prostředí.

Náchod ale předvedl úchvatný start, během prvních 66 sekund skórovali Matyáš Krögler s Filipem Frolíkem. AZet svůj tlak stupňoval, narážel však na Jakuba Beránka, který odchytal možná životní zápas. Až do závěrečné sirény nepustil ani jeden gól a stal se hrdinou Východočechů, kteří tak dostanou šanci zachránit se v baráži.

Havířov nikoli, stejně jako Třemošná na západě republiky se musí smířit s druhým pádem v řadě.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

A to pro klub může být ještě pořád hůř, neboť juniorka bojuje o záchranu druhé nejvyšší soutěže v play down s Pískem...

4. zápas play down Ligy dorostu

HC NÁCHOD – AZ HAVÍŘOV 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Krögler, 4. Frolík (Krögler, Drábek), 23. Štěpnička (Krögler), 37. Kulhánek (Flaška, Štěpnička), 40. Drábek (Kulhánek, Šedivý), 49. Štěpnička, 53. Krögler (Štěpnička) – 6. Kósa (Barnošák, Krpec), 30. Makula (Bielesz), 42. Ptáček (Kučera), 43. Konesz (Jurček, Bielesz).
Rozhodčí: Glanc – Roischel, Figer.
Vyloučení: 7:3, navíc Makula (Havířov) trest ve hře.
Využití: 2:0.
V oslabení: 2:0.

5. zápas play down Ligy dorostu

AZ HAVÍŘOV – HC NÁCHOD 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Krögler (Šedivý), 2. Frolík (Šedivý, Karal).
Rozhodčí: Šudoma – Bezděk, Peluha.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:1.
Konečný stav série: 2:3.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz