Socha Hurvínka bez hlavy kvůli juniorům Plzně: Klub vydal jasné prohlášení

Socha Hurvínka na plzeňském náměstí Republiky. | Foto: Mapy.cz

Na náměstí Republiky v Plzni ulomili otáčecí hlavu bronzové sochy Hurvínka. Skupina juniorů HC Škoda Plzeň se ale k činu přiznala na policii a příkladně zareagovalo i vedení klubu, které celé jednání odsoudilo. Jak hodlá celou věc řešit?

K celému incidentu došlo ze strany členů juniorského týmu v době jejich osobního volna v sobotu 9. září před 23. hodinou.  

Na náměstí Republiky v Plzni ulomila skupina mladých hokejistů hlavu bronzové sochy Hurvínka. Policisté už jejich jména znají, dva z nich jsou mladší 18 let. A na policii se přihlásili sami.

„Hráči se hned druhý den spojili s policií a k nešťastné události se přiznali.“

„HC Škoda Plzeň se staví čelem k mediálně sledované kauze uražené hlavy sochy Hurvínka na náměstí Republiky. Hráči se hned druhý den spojili s policií a k nešťastné události se přiznali. Od té doby aktivně spolupracují na nápravě svého činu, kterého litují,“ píšou Západočeši na svých webových stránkách.

Případ se teď prověřuje jako podezření z výtržnictví.

Sousoší Spejbla a Hurvínka.

Sousoší Spejbla a Hurvínka. | Foto: Mapy.cz

„Klub zdůrazňuje, že takové jednání je nepřijatelné a nemá místo nejen ve sportovní komunitě. S hráči situaci řeší interně, a pochopitelně jedná o náhradě škody. Klub se zavázal k maximální spolupráci s příslušnými orgány a vlastníkovi sochy se omluvil,“ vzkázala hokejová Plzeň.

„Klub zdůrazňuje, že takové jednání je nepřijatelné.“

Pro krajskou redakci Mladé Fronty to potvrdil i Roman Jurečko z nadačního fondu Plzeň sobě, který Spejbla a Hurvínka sedící na lavičce nechal v roce 2020 na náměstí Republiky instalovat. S hokejisty má v plánu schůzku, kde budou řešit náhradu škody. 

„Byl bych rád, kdyby si to odpracovali v rámci veřejně prospěšných prací.“

„Kromě finančního postihu bych byl rád, kdyby si to odpracovali v rámci veřejně prospěšných prací,“ dodal s tím, že postavičku opraví ve slévárně. „Budou se snažit navrátit Hurvínkovi hlavu co nejdříve, maximálně to bude do měsíce. Cena by neměla překročit sto tisíc korun,“ upřesnil.

Loutky Spejbla a Hurvínka z dob první republiky jsou známým symbolem. Jak skončí kauza okolo jejich sousoší?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz