Šok v NHL! Nashville se zbavil obránce Subbana

Foto: nhl.com

Nashville poslal produktivního obránce P. K. Subbana do New Jersey. Opačným směrem míří dvě volby ve druhém kole draftu a mladí zadáci Steven Santini s Jeremym Daviesem.

Nový fanshop

Subban patří k nejlépe placeným obráncům v NHL, platový strop zatěžuje devíti miliony dolarů ročně, výkony v uplynulé sezoně ale byly z jeho pohledu rozpačité. V 69 zápasech získal 34 bodů (10+24).

Protihodnota ze strany New Jersey proto není až tak vysoká (zájem o Subbana mělo i Toronto, to ale nebylo ochotné převzít jeho celý plat).

Čtyřiadvacetiletý Santini se hodí maximálně do třetí obranné dvojice, letos nastoupil za Devils ke 39 utkáním (1+3).

Dvaadvacetiletý Davies zatím nemá ani jeden start v NHL, dosud působil v univerzitní NCAA. Vedl si v ní výborně, jako obránce sbíral bod na zápas. Dalšími položkami v trejdu jsou výběry ve druhém kole draftu: v letošním a v tom nadcházejícím.

Zámořští novináři spekulují, že díky výměně Subbana budou mít nyní Predators prostor k podepsání útočníka Matta Ducheneho, velkého jména z trhu volných hráčů.

Tenhle víkend je každopádně pro Devils vzrušující! V pátek si zvolili jedničku draftu v podobě Jacka Hughese, teď získali hvězdného obránce...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz