Sokolov klopýtl, ostatní favorité mečboly využili a postupují

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Ve třetích zápasech vyřazovacích bojů II. ligy se tabulkově lépe postaveným mančaftům dařilo, došlo pouze k jednomu překvapení. Sokolov na svém ledě marně dotahoval ztrátu a v pátek se pokusí ve Dvoře Králové proměnit druhý mečbol. Mužstva Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, Moravských Budějovic a Valašského Meziříčí si zajistila nejrychlejší možný postup do další fáze. Neprůstřelnost Dušana Šafránka skončila po 145 minutách a 45 sekundách.

Plekanec Chance liga

SKUPINA ZÁPAD

Fanoušci Sokolova už se pomalu viděli ve čtvrtfinále, hosté je ale šokovali už na sklonku třetí minuty, kdy se dostali do vedení. Dvůr Králové i díky zákrokům Josefa Čápa tahal za delší konec provazu a favorit utkání jen dotahoval ztrátu. Na branku Milana Valáška pak domácí nenašli odpověď ani v závěrečné power play a série se překvapivě vrátí na led nováčka soutěže. To Jablonec žádné překvapení nedopustil. Vlci v první periodě otevřeli skóre zápasu a vedení už nepustili. Tři minuty před koncem Bílina sice zadělala na drama, Martin Tondr ovšem gólem do prázdné brány domácí uklidnil.

V souboji Vrchlabí s Kobrou Praha zatím pokaždé vyhrál domácí celek vysokým rozdílem. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, i když to dlouho vypadalo na mnohem dramatičtější bitvu. Mužstvo z Krkonoš v první třetině otočilo nepříznivý stav a nejtěsnější stav vydržel až do závěrečné části hry. V té se ovšem vrchlabští střelci prosadili čtyřikrát během 8 minut a 32 sekund, díky čemuž opět slavili vysokou výhru. Stejným výsledkem, tedy 6:1, skončilo i střetnutí Děčína s Trutnovem. Medvědi ovšem o svém triumfu rozhodli už v prvním dějství, ve kterém zatížili soupeřovo konto třemi zásahy.

Sokolov – Dvůr Králové n. L. 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. D. Hruška (T. Rohan), 49. Harkabus (T. Rohan) – 3. Ukhin (Luštinec), 38. Petira (Hlaváč), 55. Valášek (Hrazdíra)
Stav série: 2:1

Jablonec – Bílina 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Víšek (L. Tondr, Havlas), 53. Demel, 60. M. Tondr (Havlas) – 57. Bohm (Fučík, Procházka)
Stav série: 2:1

Děčín – Trutnov 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Oliverius (Kaltenböck), 6. Hašek (Navarra, Málek), 18. Kaltenböck (Oliverius, Faigl), 39. Navarra (Zika), 48. Navarra (Hříbal, Málek), 58. Chovanec (Petráš) – 30. Malík (Vácha)
Stav série: 2:1

Vrchlabí – Kobra 6:1 (2:1, 0:0, 4:0) 
Branky a nahrávky: 7. Urban (Hlaváč, Procházka), 9. Hlaváč (Procházka), 45. Niko (Urban), 49. Pšurný (Miškovský), 52. Procházka (Hlaváč), 54. Miškovský (Šimoníček, Pšurný) – 4. Chlapík (Novák) 
Stav série: 2:1

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

SKUPINA STŘED

David Servis neměl na ledě Havlíčkova Brodu co ztratit a do zápasu vletěl jako uragán. Rychle si díky své aktivitě vysloužil vedení 2:0. Bruslaři ovšem v přesilových hrách se soupeřem srovnali krok a nakonec se ujali vedení. Jihočechům se podařilo ještě vyrovnat, druhý gól Tomáše Chlubny ale jejich odpor definitivně zlomil. Ten se v probíhajícím play off trefil už popáté, a je tak zatím překvapivě nejlepším střelcem celku z Vysočiny v této části soutěže. Žďár nad Sázavou po vyrovnaných bitvách

s Klatovy tentokrát vedl o tři branky. Jenže hosté se dvěma slepenými góly dostali na dostřel. Definitivní vítězství a postupu do čtvrtfinále pojistil až tři sekundy před koncem Peter Beneš zásahem do opuštěné klece.

V sérii Kolína s Nymburkem doposud padly pouze čtyři góly. Až ve třetím utkání se střelecké brány otevřely dokořán. Průměr dvou gólů na zápas byl překonán už v závěru první periody, když Dominik Zumr dokonal kolínský obrat. Kozlové pak svůj náskok ještě navýšili a díky dvěma trefám ze samotného závěru nakonec oslavili tříbrankové vítězství. Žihadla povolila Kohoutům v úvodních dvou zápasech skórovat pokaždé jen jednou, nyní už po osmi minutách prohrávala o dva góly. Žlutočerní se ovšem ztrátou nenechali rozhodit a ještě před první přestávkou bylo vyrovnáno. Na začátku třetí periody domácí dokonce vedli. Táboru se podařilo vyrovnat, jenže v prodloužení se prosadil Jan Salák, díky jehož zásahu postupují Moravské Budějovice bez ztráty kytičky.

Havlíčkův Brod – David Servis 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Milfait (T. Semrád, Třetina), 14. Třetina (Michálek, T. Semrád), 22. Chlubna (Beneš, Vala), 36. Chlubna (M. Kříž, Kuchta), 37. Milfait (Endál), 53. Třetina (Šmíd, Milfait), 59. Endál (Kozlík, T. Semrád) – 7. Šulčík (Marek), 9. J. Marek (Šulčík, L. Kříž), 24. J. Marek (Radoš, Dančišin), 55. Dančišin (L. Kříž)
Stav série: 3:0

Žďár n/S – Klatovy 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Kuřítko (Bureš, Lojek), 19. Bureš (Kuřítko, Peslar), 26. Stehlík (Kunstmüller, Gregar), 38. Bureš, 60. Beneš (Pytlík) – 17. Houfek (Uhlík, Kubeš), 48. Topinka (Uhlík), 50. Kristl (Krliš, Houfek)
Stav série: 3:0

Kolín – Nymburk 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) 
Branky a nahrávky: 8. Pýcha (Malý, Panna), 19. Zumr (Kozák, Hanzl), 31. Panna (Kadlec st.), 58. Voženílek (Prokop), 60. Kysela – 3. Stehlík (Arnošt, Mašek), 57. Stehlík (Arnošt, Kříž) 
Stav série: 2:1

Mor. Budějovice – Tábor 5:4p (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Krutiš (Rytnauer, Horký), 20. Matějka (Pucher st.), 37. Horký (Rytnauer, Krutiš), 43. Rytnauer (Kliment), 66. Salák (Pelikán) – 6. Březina (Doktor), 9. Severa (Kachyňa, Černý), 23. Kadilák (Pípal), 53. Pípal (Duben)
Stav série: 3:0

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

SKUPINA VÝCHOD

V Kopřivnici šumperští Draci sice těsně podlehli, na domácím ledě ovšem dominují. S Tatrou si před vlastními fanoušky nebrali žádné servítky a naložili jim pětibrankový příděl. Výborný výkon podal kapitán Šumperku. Zkušený obránce se podepsal pod většinu gólů, když dva z nich sám dal a na další dva přihrál. Valašské Meziříčí od začátku třetího klání s Novým Jičínem neomylně mířilo za postupem do další fáze vyřazovacích bojů, zkraje druhé dvacetiminutovky vedlo už o tři góly. Dušan Šafránek v domácí svatyni inkasoval poprvé od začátku play off po 145 minutách a 45 sekundách. Bobry to však mrzet nemuseli, protože se v poklidu dokráčeli za pohodlným vítězstvím.

Val. Meziříčí – Nový Jičín 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Pořický (Horyna), 22. Kývala (Rudl, Pokorný), 25. Vaněk (Seidler), 28. Dvořák (Seidler), 48. Pořický (Brunec) – 26. Chvostek (J. Sonnek, Málek), 53. J. Sonnek (Chvostek)
Stav série: 3:0

Šumperk – Kopřivnice 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) 
Branky a nahrávky: 13. Sedlák (Králík, Vachutka), 29. Sedlák (Králík, Vachutka), 34. Králík (Sedlák), 46. Řezáč (Vachutka, Sedlák), 50. Vymazal (Půhoný) – 49. Stříž (Štěpánek, Suchý) 
Stav série: 2:1

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz