Soupeři by se nás měli bát, hlásí Stránský. Bráchovi dal pár krosčeků

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

S trochou nadsázky jej můžeme označit za mluvčího týmu. Vítkovický útočník Šimon Stránský i ve třetím utkání sezony zamířil mezi novináře.

HokejkaTV

Nejdřív zajistil bod proti Olomouci, poté svou druhou trefou v sezoně rozsekl drama ve Zlíně a teď po fantastickém obratu z 1:3 na 4:3 slavil v pikantním souboji proti bráchovi Matějovi, jenž hájí barvy rivala z Třince.

Bratrský souboj jste zažil vůbec poprvé, jak jste si ho užil?
Ani jsem to nějak nevnímal. Jen v prvním střídání jsme byli víc u sebe a dal jsem Matějovi pár krosčeků, abych mu ukázal, ať si dává pozor. (usmívá se) Ale bylo to v pohodě.

Dával jste si pak pozor, aby vám brácha krosčeky neoplatil?
Ne, to jsem vůbec neřešil. I kdyby tam byl kdokoliv jiný, tak bych mu ty krosčeky dal, ale vyšlo to na bráchu.

Maminka vám údajně psala, abyste se nepoprali. Bylo to tak?
Jojo, psala nám oběma. Ale tohle jsme určitě neměli v úmyslu.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Brácha zapsal asistenci, ale vy jste si ho tam jednou pěkně povodil. Jak to bude snášet?
To se musíte zeptat spíš jeho. (usmívá se) On má sice asistenci, ale tři body bereme my, to je hlavní. Jsem za to moc rád.

Získali jste je díky nevídanému obratu, jaké jsou pocity?
Úplně skvělé! Ukázali jsme vůli a sílu týmu, kterou máme v kabině. Myslím, že teď by se nás měli všichni soupeři bát, protože máme fakt obrovskou sílu a věřím, že to dokážeme předvést i v dalších zápasech.

Nepřekvapilo vás, jak jste Třinec v závěru zatlačili?
Ani bych neřekl. My jsme v první třetině nezačali moc dobře, Třinec nás zatlačil a byli jsme takoví ustrašení. Zbavovali jsme se puků a odskočili nám na 0:1. Ale ve druhé třetině jsme po vyrovnání přebírali otěže zápasu, i když nám pak zase ve třetí třetině odskočili. Ovšem ukázali jsme vůli a sílu týmu a dokázali zápas proti aktuálnímu mistrovi obrátit.

Věřil jste vůbec pět minut před koncem, že to ještě dokážete z 1:3 otočit?
Věřil, vždycky věřím. Když je to 1:3, dáte jeden slepený gól, potom druhý. Přesně jak se to povedlo nám. A jak se říká, naděje umírá poslední.

Sestřih HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz