Soupeři Motoru budou pod tlakem. Chceme postoupit, hlásí Bělohlav

Foto: hcmotor.cz

24. března 2015, 17:45

Adam Bagar

Zatímco loni České Budějovice zachraňovaly prvoligovou příslušnost, letos se porvou o návrat mezi tuzemskou elitu! K tomu ale budou muset obstát ve společnosti Olomouce, Slavie i dobře známého Chomutova, s nímž se střetávaly už v průběhu sezony. Pro Motor je samotná účast v baráži velkým úspěchem a na rozdíl od svých soků nebude pod takovým velkým tlakem. "Když už jsme se dostali až sem, určitě chceme uspět," ujišťuje sportovní manažer Radek Bělohlav.

Generali Česká Cup

Po loňském nepovedeném představení se Motor v letošním ročníku výrazně zvedl, v základní části obsadil parádní druhou pozici a v poklidu prošel také vyřazovacími boji. Jenže teď se všechno maže. "Začíná úplně nová sezona," pokyvuje sportovní manažer Radek Bělohlav před startem psychicky náročné baráže, do níž mohou jít Jihočeši s čistou hlavou. Na rozdíl od svých soupeřů.

"My jsme si před sezonou neurčili jako cíl postoupit. Soupeři jsou pod větším tlakem."

Slavia v první lize? Pro takový tradiční klub jen těžko představitelné. Stejně tak pro Olomouc, která by se mezi elitou moc dlouho neohřála. A Chomutov? Ten neustále hovoří o návratu do nejvyšší soutěže. Nezvládnutá baráž by pro něj byla pořádným neúspěchem. "My jsme si před sezonou neurčili jako cíl postoupit. Soupeři jsou víc pod tlakem, můžeme jenom překvapit," uvědomuje si.

"Pro nás je už samotná účast v baráži úspěch. Když už jsme se však do ní dostali, rozhodně chceme uspět," prohlašuje Radek Bělohlav. Jeho tým vstoupí do baráže na olomouckém ledě. Právě Hanáci se jeví na úvod jako ideální soupeř. Ano, kvůli jejich formě. Spíš tedy neformě. "O tom vůbec nepřemýšlíme, hlavně jsme rádi, že už začínáme. Čekání pro nás bylo dlouhé," přiznává.

Kdyby se nám povedlo postoupit, soutěž určitě neodmítneme

A co od baráže na jihu Čech čekají? "Hlavně plný stadion na všechna naše utkání v domácím prostředí. Chceme před našimi skvělými fanoušky obstát, uděláme vše pro to, abychom byli důstojným soupeřem," líčí Radek Bělohlav, jenž by se návratu do extraligy nebránil. "Kdyby se to povedlo, určitě soutěž neodmítneme a budeme se snažit připravit tak, abychom se další rok udrželi."

Když se naposledy v Českých Budějovicích hrála baráž, zrodil se postup. A Radek Bělohlav to má stále v paměti. "Problesklo mi to hlavou. Když na vás čeká náměstí plné lidí, na to se nedá nikdy zapomenout," kýve uznale před úvodním z dvanáctky barážových představení. "Tento systém je spravedlivý. Extraligu budou hrát ti, kteří na to mají. Nehraje se už na náhodu," říká Bělohlav.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz