Sparta, Litvínov a Zlín žádaly tresty. Ujčík řešil Trávníčka, Černocha a Čermáka

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Extraligová disciplinárka se na základě podnětů klubů zabývala zákroky Michala Trávníčka na Petra Vránu, Jiřího Černocha na Jiřího Hunkese a Leoše Čermáka na Antonína Honejska. Ve všech případech se však její šéf Viktor Ujčík rozhodl netrestat a řízení zastavil.

Jágr Chance liga

Zákrok Michala Trávníčka na Petra Vránu

Zákrok Michala Trávníčka na Petra Vránu v zápase nebyl potrestán, Viktor Ujčík jej řešil na základě podnětu sparťanského klubu. „Hráč se zjevně dopustil přestupku, když zasáhl svého protihráče rukavicí do oblasti břicha. Zákrok nicméně nebyl tak agresivní ani závažný, aby vyžadoval dodatečného potrestání,“ líčí šéf extraligové disciplinárky.

Zákrok Jiřího Černocha na Jiřího Hunkese

Naopak Litvínovu se na Spartě nelíbil atak Jiřího Černocha na Jiřího Hunkese, který zápas pro zranění nedohrál. „Zákrok směřoval primárně do oblasti zad, přičemž k zásahu hlavy či krku došlo až sekundárně, v důsledku sklouznutí. Ke zranění přispěl i protihráč tím, že krátce před střetem, ač byl předvídatelný, výrazně snížil těžiště,“ popisuje Ujčík.

Zákrok Leoše Čermáka na Antonína Honejska

Leoš Čermák inkasoval za zákrok na Antonína Honejska menší trest za faul loktem, Ujčík jej řešil na základě zlínského podnětu. „Nelze potvrdit primární zásah oblasti hlavy nebo krku. Zákrok nebyl veden z takového úhlu, aby se na něj protihráč nemohl připravit, a jeho intenzita a charakter nebyly takové, aby vyžadovaly další potrestání,“ uzavírá Viktor Ujčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz