Sparta lovila v Kometě. Její útočné řady posílí důrazný Dočekal

Foto: hcsparta.cz

3. června 2019, 14:37

Adam Bagar

Sparta hlásí před novou sezonou čtvrtou ofenzivní posilu, z Komety získala na roční hostování důrazného útočníka Martina Dočekala. Klub o tom informuje na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„S Martinem jsem hrál ještě v Brně a dobře jsem ho během té doby stihl poznat. Je to skvělý člověk po charakterové stránce a na hřišti velice kvalitní i nepříjemný hokejista. Je mohutný, ale zároveň dokáže výborně bruslit a má skvělý tah do brány. Takové hráče tady potřebujeme,“ těší sportovního ředitele klubu Petra Tona.

„Je mohutný, ale zároveň dokáže výborně bruslit a má skvělý tah do brány. Takové hráče tady potřebujeme.“

Martin Dočekal strávil celou extraligovou kariéru v Kometě, za kterou pravidelně nastupoval od sezony 2012/13. Za sedm sezon sehrál celkem 362 utkání, nasbíral v nich 117 bodů za 56 branek a 61 nahrávek. Vytáhlý útočník, který si zahrál i ve druhé nejvyšší soutěži za rodnou Třebíč, pomohl Kometě k dvěma titulům.

O Dočekala byl po sezoně v rámci elitní tuzemské soutěže zájem, ale souboj s dalšími kluby nakonec vyzněl pro Spartu. „Měl víc nabídek a vybral si právě Spartu, kde by měl zvýšit konkurenceschopnost v našem útoku. Po dohodě s trenéry jsem jej angažovali na roční hostování,“ prozrazuje detaily spolupráce Ton.

„Angažmá ve Spartě vnímám jako novou výzvu ve své kariéře. Chci tady uspět.“

Sedmadvacetiletý útočník, který je po Vladimíru Růžičkovi, Davidu Dvořáčkovi a Matúši Sukeľovi čtvrtou ofenzivní posilou, se představil už na pondělním tréninku. „Angažmá ve Spartě vnímám jako novou výzvu ve své kariéře. Chci tady uspět. Moc se do Prahy se ženou těšíme. Je to krásné město, ještě větší než Brno,“ líčí.

Příchody do HC Sparta Praha

Vladimír Růžička (Chomutov)
David Dvořáček (Prostějov)
Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava)
Martin Dočekal (Kometa Brno)

Odchody z HC Sparta Praha

Petr Kumstát (konec kariéry)
Erik de la Rose (Västeras)
Lukáš Klimek (Olomouc)
Matěj Beran (neznámo)

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz