Sparta myslí na budoucnost: oznámila šest perspektivních podpisů

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Pražané aktuálně cílí na ukončení dlouhého titulového čekání, zároveň ale budují kádr s výhledem do dalších let. Klub prostřednictvím svých webových stránek informoval o uplatnění šesti opcí.

„Práce s hráči, kteří prošli naší akademií, je pro nás zásadní. Doufám, že se do áčka bude probojovávat čím dál víc hráčů se vztahem k našemu klubu,“ říká sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Koho si tedy Sparta pojistila? 

Jedná se dohromady o šest hráčů: obránce Michaela Krutila s Tomášem Tomkem a útočníky Ostapa Safina, Petra Hausera, Michala Vitoucha a Ondřeje Hrabíka.

„Práce s hráči, kteří prošli naší akademií, je pro nás zásadní.“

Čtyřiadvacetiletý Safin je stabilním členem prvního týmu: v extralize letos odehrál včetně play off 43 utkání s bilancí 14 bodů (9+5). Kromě toho pětkrát vypomohl partnerskému Sokolovu v Chance lize.

„Ostap se prezentoval nejen slušnou produktivitou, ale také svým důrazem na ledě. Věřím, že v příští sezoně bude jeho role v týmu ještě znatelnější,“ hlásí sportovní ředitel Petr Ton.

Převážně v dresu prvoligového Baníku se rozvíjejí zadáci Krutil (20) a Tomek (20), oba už každopádně nakoukli do extraligy.

To stejné platí pro forvarda Petra Hausera (19), který se začátkem roku podílel na zisku stříbrných medailí z juniorského MS.

„Doufám, že se do áčka bude probojovávat čím dál víc hráčů se vztahem k našemu klubu.“

Debut mezi elitou absolvoval ještě Vitouch (19). Mladší z bratrské dvojice rozdělil sezonu mezi Litoměřice, sparťanskou juniorku a áčko. 

Rodinné vazby v extralize má i Hrabík, bratr plzeňského hráče a reprezentanta Kryštofa. Osmnáctiletý talent vyčníval v nejvyšší juniorské soutěži, kde nasbíral přes padesát bodů. 

Foto: Twitter HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz