Sparta poslala pět mladíčků do prvoligového Sokolova

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Brankář Oldřich Cichoň, obránce Jan Klodner (na fotce) a útočníci Patrik Prymula s Josefem Slavíčkem a Jakubem Konečným budou sbírat zkušenosti v prvoligovém Sokolově.

Chance liga na Hokejka TV

Všech pět nadějných sparťanů už s Baníkem trénuje na ledě. Připomínáme, že Sparta se Sokolovem spolupracuje od tohoto léta.

Už dřív Baník oznámil příchod Vojtěcha Kropáčka, spekuluje se také o možném působení gólmana Jakuba Neužila či útočníka Daniela Přibyla, který se po dlouhé pauze bude potřebovat rozehrát. To jsou ale zatím pouze spekulace.

Příchody výše zmíněné pětice sparťanů už jsou potvrzené.

Mezi muži toho nejvíc odehrál bek Jan Klodner, který působil v Benátkách nad Jizerou a naposledy v Kadani. Dokonce už skóroval i za áčko Sparty – premiérově se trefil tento týden ve skupině Generali Česká Cupu ↓

Klodner se loni u Trhačů potkal s dvoumetrovým forvardem Patrikem Prymulou. Mládežnický reprezentant ovšem vinou zranění stihl v Chance lize jen pět utkání (1+1). Letos už by to mohl pořádně rozbalit... 

V Sokolově se zkusí prosadit také dvojice útočníků z ročníku 2002: Jakub Konečný patřil k tahounům reprezentační osmnáctky, v národním týmu se objevoval také Josef Slavíček. Oba připadají v úvahu pro blížící se draft do NHL.

A Oldřich Cichoň? To byl letos statisticky nejlepší brankář v juniorských soutěžích. Také on byl členem reprezentace U18.

Vybojují si místo v Sokolově?

Aktuální kádr HC Baník Sokolov

Brankáři: Jakub Kašpar, Filip Krasanovský, Matyáš Pitoňák, Oldřich Cichoň.

Obránci: Patrik Kadeřávek, František Klejna, Jan Pohl, Petr Přindiš, Adam Rulík, Patrik Tůma, Richard Záruba, Daniel Zavřel, Denis Zeman, Jan Klodner.

Útočníci: Martin Berčík, Michael Čejka, Michal Fečo, Daniel Hafijanič, Miroslav Hradecký, Martin Kadlec, Vojtěch Kropáček, Jaromír Kverka, Tomáš Rohan, Marek Švec, David Tůma, Lukáš Volf, Tomáš Vracovský, Jakub Vrána, Patrik Prymula, Josef Slavíček, Jakub Konečný.

Foto: Juliana Zash

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz