Sparta udržela elitního obránce, Košťálek podepsal novou roční smlouvu

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Patřil k nejlepším obráncům Tipsport extraligy, Jan Košťálek v dresu Sparty ukázal velký potenciál a kvalitu. Pro Pražany se stal klíčovým bekem a tahle skutečnost bude platit i nadále. Reprezentační bek totiž s vedením Sparty uzavřel novou roční smlouvu, klub o tom informuje na svém webu.

partneři českého hokeje

Někdejší naděje Winnipegu nechala za zády dvě sezony ve Spartě, kam se Košťálek vrátil ze zámoří v létě 2018. Uplynulý ročník měl hodně povedený, konstruktivní zadák sehrál 47 utkání základní části TELH, zaznamenal 14 branek a přidal 11 nahrávek. Košťálek byl mezi obránci druhým nejlepším střelcem a pátým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

„Honzovi se uplynulá sezona ohromně povedla a bylo naší prioritou udržet ho i do příští sezony. Kromě kvalitní defenzivy od něj opět očekáváme i podporu ofenzivy jako v uplynulé sezoně. Chybělo málo a mohl přepsat sparťanské rekordy," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Petr Ton.

Pětadvacetiletý pražský rodák hokejově vyrůstal ve Spartě. Během sezony 2011-12 si za ni zahrál deset zápasů nejvyšší soutěže dospělých, načež odešel za snem jménem NHL. Účastník dvou světových šampionátů do 18 let a dvou mistrovství světa dvacítek strávil dvě sezony v kanadském juniorském mužstvu Rimouski Oceanic, další tři přidal na farmě Winnipegu v týmu Manitoba Moose.

Šance v NHL se nedočkal, před dvěma lety tedy zvolil návrat domů. A ve Spartě se velmi rychle výrazně prosadil, během letošního ročníku platil za jednu z klíčových opor Pražanů. „V minulé sezoně jsem se na ledě cítil skvěle. Dařilo se nám, v týmu byla pohoda, hodně jsme si věřili na nejvyšší umístění. Po předčasném konci jsem registroval i nějaké nabídky ze zahraničí," uvedl na stránkách Sparty.

Košťálek se ovšem do ciziny nevydá, aspoň tedy letos ne. „Rozhodl jsem se zůstat minimálně příští sezonu ve Spartě. Neumím si v tuto chvíli představit, že bych hrál za jiný český tým. Ve Spartě jsem vyrostl a moc bych si přál vyhrát se Spartou titul," doplnil závěrem obránce, který má v národním mužstvu na kontě šest mezistátních startů a dvě branky.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz