Sparta ulovila velkou rybu! Horák po návratu ze Švédska napodobil tatínka

Foto: Jakub Pláteník, hcsparta.cz

Představitelé Sparty delší dobu snahu o příchod zkušeného útočníka, teď hlásí, že ulovili velkou rybu! Kádr Pražanů posílil Roman Horák, který dosud působil ve švédském Växjö. Účastník olympijských her 2018 zvažoval víc variant, nakonec se rozhodl pro klub, kde v minulosti úspěšně válel také jeho tatínek.

partneři českého hokeje

Roman Horák starší přišel do Sparty v létě 1995 z Českých Budějovic a v klubu prožil parádní období. Během první sezony nasbíral i s play off 66 bodů, v té druhé pak 61. Po pozdějším návratu z německého Norimberku hrál zkušený reprezentant za Spartu také v letech 1998-99, načež odešel do Havířova.

Teď je jméno Horák znovu na sparťanské soupisce. Roman mladší přichází po úspěšném působení ve švédském Växjö Lakers. V nedokončeném ročníku 2019-20 sehrál 52 utkání SHL, zaznamenal 11 gólů a 19 nahrávek. Klub nedávno oznámil, že Horák po dvou letech v klubu končí.

Odchovanec jihočeského hokeje, který 21. května oslaví 29. narozeniny, zvažoval setrvání v zahraničí, jeho přednosti se hodně líbily také tuzemským zájemcům včetně mateřského Motoru. Teď je jasné, že účastník mistrovství světa 2017 a 2018 míří do pražské Sparty – s vedením klubu se dohodl na roční smlouvě a znamená největší sparťanskou posilu před startem nové extraligové sezony.

„Roman Horák byl naším hlavním cílem tohoto přestupního období, jsem moc rád, že se nám ho podařilo získat. Měl by zastávat roli centra v elitním útoku a být jedním z našich rozdílových hráčů,“ připomněl na klubových stránkách sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Ve Spartě si od čerstvé posily hodně slibují. „V posledních letech sbíral Roman pravidelně pozvánky do reprezentace, má za sebou úspěšné angažmá v nejlepších ligách světa. Jsme moc rádi, že ho máme v týmu a může jít ve stopách svého otce," doplnil Hlinka.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Horák má co nabídnout. Je v ideálním věku, nasbíral spoustu zkušeností. Tipsport extraligu si poprvé zahrál v sezoně 2007-08, během té následující přidal dalších 15 soutěžních startů za první českobudějovický tým. Poté se rozloučil a odešel do zámořské juniorky. Jednoho z nejlepších českých hokejistů ročníku 1991 draftovali v roce 2009 New York Rangers, Horák se ale po výměně postupně prosadil v Calgary.

Výborný bruslař a univerzál, jehož mj. zdobí vynikající vhazování, působil u Flames tři sezony, posléze byl součástí trejdu s Edmontonem, kde ale sehrál jen dvě utkání NHL. Ve slavné lize si celkem připsal 84 zápasů, 6 gólů a 13 asistencí. Před šesti lety se vydal do Evropy a tři sezony válel ruskou KHL za Viťaz Podolsk. V ruské soutěži mu statistici i s play off spočítali 228 zápasů, 59 branek a 57 nahrávek.

Teď Horák začíná novou hokejovou i životní kapitolu. „Ve Spartě je velice kvalitní tým, skvělí trenéři, hráčské legendy v klubovém managementu. Nebylo nutné se dlouho rozmýšlet. Chci Spartě pomoci dosáhnout nejvyšších cílů, moc se těším i na účast v hokejové Lize mistrů,“ řekl klubovým stránkám. 

Tatínek byl v roce 1997 nejproduktivnějším hráčem soutěže, což Romana mladšího motivuje. „Samozřejmě o tátových letech a úspěších ve Spartě vím. Je pro mě čest jít v jeho stopách. Kdybych se jen vzdáleně přiblížil jeho rekordu, budu šťastný,“ uzavřel.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz