Sparťan Čajkovský odchází do KHL, pět hráčů prodloužilo smlouvy

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

26. listopadu 2016, 18:42

Martin Voltr

Hokejisté pražské Sparty přicházejí o svého nejproduktivnějšího obránce. O slovenského beka Michala Čajkovského byl za hranicemi delší dobu zájem, teď už se definitivně rozhodl odejít do Kontinentální ligy, kde by měl hájit barvy Jekatěrinburgu. Jak dále uvedl pražský klub na svých stránkách, pět hráčů naopak v hlavním městě prodloužilo kontrakty – Jan Piskáček, Vladimír Eminger, Lukáš Pech, Petr Kumstát a Lukáš Klimek.

HokejkaTV

Čtyřiadvacetiletý obránce letos odehrál ve Spartě 19 zápasů a svými statistikami jasně dominoval klubové obraně. Nikdo jiný z beků dokonce nedal víc než jeden gól, to Čajkovský jich zapsal sedm a k tomu přidal pět nahrávek. Teď ale dostala defenzíva sparťanů velkou trhlinu.

„O Michala Čajkovského byl dlouhodobě velký zájem, ale zůstával v našem týmu. Nyní už ovšem využil dohody, kterou jsme s ním měli,“ uvádí na klubovém webu sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Jiří Kalous s tím, že mohutného obránce by klub tak jako tak po sezoně těžko udržel.

„Nechceme jakémukoli hráči bránit v jeho hokejovém rozvoji. Michalovi bych chtěl za celou Spartu poděkovat a popřát mu hodně úspěchů v dalším angažmá,“ říká Kalous. Čajkovského kontrakt je v tuto chvíli přerušen, pokud by se ale v následující sezoně do soutěže vrátil, bylo by to opět do Sparty.

Rodák ze Skalice přišel do Tipsport extraligy loni v létě ze zámoří. Hned se vypracoval mezi výrazné osobnosti, v obou sezonách si zahrál i ve slovenské reprezentaci. Není tak divu, že nyní už vyslyšel vábení z Kontinentální ligy. Čajkovský by měl zamířit do Jekatěrinburgu, tedy destinace, která je českým hokejistům dobře známá – Avtomobilist vede jako kapitán Petr Koukal a letos už za jeho dres vyměnil ten sparťanský také Jan Buchtele. Ruský klub se o Vánocích představí na Spenglerově poháru, kde bude jedním ze soupeřů hradeckého Mountfieldu v základní skupině.

„Nadále sledujeme trh a samozřejmě bychom eventuálně rádi přivedli dalšího kvalitního hráče do týmu.“

Fanoušci aktuálně sedmého týmu extraligové tabulky se ale dozvěděli také lepší zprávy. Klub totiž prodloužil smlouvu rovnou s pěticí hráčů – na Spartě budou pokračovat obránci Jan Piskáček, Vladimír Eminger a útočníci Lukáš Pech, Petr Kumstát a Lukáš Klimek.

„Všichni působí ve Spartě již čtvrtou sezonu a patří mezi opory týmu. Jsme rádi, že se nám podařilo včas prodloužit kontrakty a máme jistotu, že u nás budou i v dalších letech. V průběhu sezony budeme pokračovat v jednáních s dalšími hráči, abychom měli včas kostru týmu pro další rok,“ slibuje Jiří Kalous.

Trenéři už také začnou vyhlížet návrat Michala Řepíka, jenž se pomalu zapojuje do tréninkového procesu. „Měl by být připraven na konci kalendářního roku,“ upřesňuje pražský lodivod, který však zároveň přemýšlí o dalších posilách. Zvlášť když obrana utrpěla ztrátu odchodem Čajkovského. „Nadále sledujeme trh a samozřejmě bychom eventuálně rádi přivedli dalšího kvalitního hráče do týmu,“ dodává Kalous.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz