Sparťan Dvořák po kempu Detroitu: Rád bych napodobil Libora Šuláka

Foto: Facebook Detroit Red Wings

17. července 2017, 11:21

Adam Bagar

Ačkoliv s Energií sestoupil do nižší soutěže, z osobního hlediska má za sebou parádní sezonu. Skvělé výkony mu přinesly nejen reprezentační pozvánku, ale také angažmá v pražské Spartě. Hokejového umění zadáka Tomáše Dvořáka si navrch všimli také zástupci Detroitu Red Wings, kteří ho nedávno pozvali na nováčkovský kemp! "Pro moji kariéru je to určitě dobře," přiznává v rozhovoru na klubovém webu Sparty.

Nový fanshop

"Poprvé jsem se o zájmu Detroitu dozvěděl až před kempem od agenta. Zavolal mi a říkal, že je tady možnost podívat se na kemp Red Wings. Pak mě kontaktovali dokonce přímo zástupci klubu. Překvapilo mě to. Byl jsem rád, že jsem takovou možnost dostal," září dvaadvacetiletý zadák s tím, že nebyl jediným nedraftovaným hráčem na kempu.

Tomáš Dvořák musel v městečku Traverse City oprášit i angličtinu. "Takový problém to nebyl. Hlavně tam bylo víc českých kluků, takže když jsem něco nevěděl, pomohli mi." Detroitského kempu se zúčastnili ještě brankář Matěj Machovský a obránci Filip Hronek s Liborem Šulákem, kteří mají na rozdíl od Dvořáka s Detroitem uzavřenou smlouvu.

Hlavně setkání s bývalým Orlem pro něj bylo speciální, oba totiž dřív hrávali za Havlíčkův Brod. "Určitě byla výhoda, že tam Libor byl. Měli jsme dokonce společný pokoj. Je fajn, že jsem tam nejel sám a bylo tam víc českých kluků. Mohli jsme si tak popovídat česky," říká Tomáš Dvořák. Ten by časem rád navázal na Šuláka a vybojoval smlouvu v NHL.

"Určitě bych rád napodobil Libora. Ale bude záležet na tom, jak se povede sezona ve Spartě."

"Určitě bych rád napodobil Libora. Ale bude záležet na tom, jak se povede sezona ve Spartě," ví nadějný obránce, který se na kempu potkal rovněž s dlouholetým šéfem hráčského rozvoje klubu Jiřím Fischerem. "U něj byla výhoda, že je Čech. Komunikace s ním tak byla samozřejmě jednodušší," přiznává Dvořák. Ten byl z kempu hodně nadšený.

"Zázemí bylo na vysoké úrovni. Úplně něco jiného než v Česku. Podmínky byly podobné těm extraligovým, ale vše je ještě hodně vylepšené. Každá maličkost. Přece jen je to kemp NHL. Všechno kolem týmu a to, jak se o vás starají, je na výborné úrovni," pokyvuje Dvořák, který byl po celou dobu pobytu v organizaci důsledně monitorován.

"Hned ráno tam třeba pomocí speciálních přístrojů měřili, jak naše tělo zvládne regenerovat po zátěži. Potom jsme pořád kolem sebe měli další přístroje, na sobě sporttestery, a každou činnost na ledě i mimo něj si trenéři detailně natáčeli kvůli následným rozborům každého našeho pohybu," popisuje Dvořák, jenž absolvoval i pohovory.

Vstřelit gól byl super pocit. Měl jsem opravdu radost, úplná paráda

"Měli jsme mítinky, kterých se účastnili trenéři, manažer a lidé z vedení klubu. Říkali mi, že jsou rádi, že jsem na kemp přijel a mohli mě vidět. Říkali, že mě budou sledovat a potom se uvidí, co dál. Je pro mě důležité, že jsem se tam podíval a poznal zase něco jiného. Pro moji kariéru a zkušenosti je to určitě dobře," hodnotí mladý bek.

Ten neprožíval soustavný dril a stačil si prohlédnout město. "Volný čas jsme měli skoro každý den odpoledne po tréninku. Trénovali jsme hlavně dopoledne a až večer byly různé týmové akce, takže odpoledne jsme měli volné. Město bylo pěkné, bydleli jsme přímo v centru, takže jsme měli dost času na to, abychom si ho prohlédli," hlásí.

Radost mu udělala i vstřelená branka v modelovém utkání. "Vstřelit gól byl super pocit, akorát byla škoda, že jsme prohráli 1:3. Ale z gólu jsem měl opravdu radost, byla to úplná paráda," září Dvořák po pětidenním nováčkovském kempu. Ale nyní už myslí jen na Spartu. "Těším se, až to vypukne a já si poprvé zahraju za Spartu," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz