Sparťané, Kanaďan nebo Frodl. Dynamo představilo šest posil

Foto: hcdynamo.cz

Dynamo v sobotu oznámilo jedenáct odchodů, ovšem na první příchody si jeho fanoušci museli počkat do úterý. Klub prostřednictvím tiskové konference představil šest nových posil.

Fanshop národního týmu

Do brankoviště podle očekávání přišel Dominik Frodl z Plzně, zadní řady vyztuží Kanaďan Dennis Robertson z Bolzana se sparťanem Janem Košťálkem, ofenzivu doplní jeho spoluhráč z pražského klubu Robert Říčka, David Cienciala, jenž naposledy působil v Mladé Boleslavi, a Slovák Marek Hecl, který po konci v Trenčíně naváže na svých 19 extraligových startů za Olomouc v sezoně 2019/20.

„Naše cíle budou v příští sezoně ty nejvyšší. Posilujeme na všech postech. V týmu musí být zdravá konkurence. Potřebujeme široký a zároveň kvalitní kádr, abychom v sezoně, která bude mít s 15 účastníky delší základní část, hráli stabilně nahoře bez výkyvů. Vybírali jsme hráče i s ohledem na vlastnosti důležité pro play off. Tohle je první vlna posil,“ uvedl většinový vlastník klubu Petr Dědek.

„Za sportovní úsek jsem spokojený s tím, jak se nám podařilo doplnit tým. Všichni nově příchozí hráči podepsali dlouhodobé kontrakty, což nám zaručuje stabilitu do dalších sezon. Jsme spokojení s kvalitou nově příchozích hráčů i těch, které už v kádru máme. Jsme přesvědčení, že budeme konkurovat top týmům extraligy,“ navázal na Dědkova slova sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

„Naše cíle budou v příští sezoně ty nejvyšší.“

Mužstvo nadále povede Richard Král s asistenty Davidem Havířem a Petrem Sýkorou, na postu manažera týmu zůstává Tomáš Rolinek. „Chceme hned od začátku soutěže hrát nahoře. Hledali jsme především hráče, kteří budou charakterově dobří, týmoví. Skládali jsme tým s cílem být konkurenceschopní a v této i nadcházejících sezonách hrát stále nahoře, ustálit se v extraligové špičce,“ řekl Král.

V brankovišti bude Dynamo spoléhat na Dominika Frodla, jenž podepsal tříletý kontrakt. „Po třech letech v Plzni se moc těším na nový klub. Pardubice jsou tým s velkými plány a já jsem tady přišel udělat velký úspěch. Ve spojení s klubem mě vždycky jako první napadnou výborní fanoušci vyhlášení po celé republice. Jsem zvyklý už z Plzně, kde mají fans vysoké nároky a chtějí nejlepší výsledky,“ uvedl Frodl.

Na tři roky se upsal i obránce Jan Košťálek, který má ale ve smlouvě dodatek, že do 30. května může odejít za určitých podmínek do zahraničí. „Odmalička jsem se jezdil dívat s tátou na hokej do Pardubic, vyrůstal jsem u Kolína. Měli jsme to kousek. I proto se už těším, že to zažiji jako hráč,“ přiznal 26letý zadák, který se v uplynulé sezoně na Spartě zaskvěl 15 góly a 19 asistencemi v 59 duelech.

Zadní řady vyztuží i 29letý Kanaďan Dennis Robertson, jenž naposledy hrál mezinárodní ICEHL v Bolzanu, kde v 64 utkáních zazářil 41 body za 13 branek a 28 nahrávek. Nyní se na severu Itálie po dvou sezonách loučí a poprvé v kariéře vyzkouší českou extraligu. „Velice se těším na to, že si zahraji za Dynamo. Doufám, že to bude i s fanoušky na tribunách,“ poslal vzkaz pardubickým příznivcům.

„V Dynamu se skládá silný tým. Klub má nejvyšší ambice. To mě hodně oslovilo.“

Ofenzivu posílí 31letý útočník Robert Říčka, kterého po štacích ve Zlíně a na Spartě čeká třetí extraligové angažmá. „V Dynamu se skládá silný tým. Klub má nejvyšší ambice. To mě hodně oslovilo. Po čtyřech letech ve Spartě jsou pro mě Pardubice velkou výzvou. Mají výborné fanoušky, je to tradiční klub, hokejová bašta v Česku,“ pokyvoval Říčka, který se na východě Čech upsal na nejbližší tři ročníky. 

Další ofenzivní posilou je 25letý David Cienciala, jenž po zisku titulu s Třincem zamířil v roce 2019 do Boleslavi, kde odehrál poslední dva ročníky. V tom uplynulém posbíral 34 bodů (13+21) v 57 utkáních. „Pardubice na mě působily vždy hodně silně, už jako malý, když jsem se chodil dívat na hokej, tak patřily k naprosté špičce, beru je jako jeden z top týmů v Česku,“ řekl po podpisu tříleté smlouvy.

Poslední novou akvizicí je 23letý forvard Marek Hecl, jenž přichází z Trenčína. V uplynulé sezoně pomohl Dukle 46 body v 51 zápasech. „Do Pardubic se těším, je to klub s bohatou historií a pěkným městem. Chci se dále zlepšovat a věřím, že v Pardubicích se mi bude dařit. Bavil jsem se o týmu s Matejem Paulovičem a ten mi řekl spoustu pozitivních věcí,“ uvedl Hecl, který si už zahrál extraligu za Olomouc.

Už dřív klub oznámil, že jedenáct hráčů naopak končí. Rozloučili se brankáři Konstantin Barulin a Pavel Kantor či zadáci Marek Ďaloga, Rhett Holland a Tomáš Linhart. Po konci hostování se zpátky do Komety vrací útočník Luboš Horký, do Přerova pak Matouš Kratochvil. Smlouvy nebyly prodlouženy s Ondřejem Machalou, Andrejem Kosticynem, Radoslavem Tyborem a s Michalem Vondrkou.

Příchody do HC Dynamo Pardubice

Dominik Frodl (brankář)

Jan Košťálek (obránce)
Dennis Robertson (obránce)

Robert Říčka (útočník)
David Cienciala (útočník)
Marek Hecl (útočník)

Odchody z HC Dynamo Pardubice

Konstantin Barulin (brankář)
Pavel Kantor (brankář)

Marek Ďaloga (obránce)
Rhett Holland (obránce)
Tomáš Linhart (obránce)

Luboš Horký (útočník)
Andrej Kosticyn (útočník)
Matouš Kratochvil (útočník)
Ondřej Machala (útočník)
Radoslav Tybor (útočník)
Michal Vondrka (útočník)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz