Spartu opouštějí Delisle a Sill, posílí obranu Pražanů zkušený Polášek?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Další změny v kádru hlásí pražská Sparta. Po příchodu několika zvučných posil dochází také na škrty v kádru, Vedení Pražanů oznámilo, že v týmu nebudou dál pokračovat obránce Steven Delisle a útočník Zach Sill (na snímku). Klub naopak jedná o možném návratu svého bývalého hráče Adama Poláška.

Nový fanshop

Do Sparty v minulých dnech a týdnech dorazili například Marek Kvapil, Michal Řepík, Martin Dočekal, Vladimír Růžička nebo Matúš Sukel', klub zároveň jedná o příchodu zkušeného beka. Podle sport.cz by měl být vyhlédnutou posilou Adam Polášek, který před odchodem do Ruska oblékal sparťanský dres.

Účastníka loňské olympiády sondoval po sezoně švédský Färjestad, jenomže zájem projevila Sparta a Polášek se k této variantě podle všeho přiklání. Byť jeho prioritou původně bylo zahraničí. Do Färjestadu by mohl mimochodem zamířit jiný český bek Vojtěch Mozík.

Foto: hcsochi.ru

Příchod nových či staronových hráčů pro Spartu znamená, že kabinu budou muset někteří jiní opustit. Představitelé klubu dnes potvrdili, že se loučí Steven Delisle a Zach Sill. Prvně zmíněný bek přišel do Sparty minulý rok z Banské Bystrice, v uplynulé sezoně si i s play off připsal 47 utkání, pět branek a tři nahrávky.

Pokračovat nebude ani Zach Sill, jednatřicetiletý bývalý hokejista Pittsburghu či Washingtonu prožil ve Spartě první angažmá na našem kontinentu. Mezi mantinely Tipsport extraligy absolvoval včetně předlkola s Vítkovicemi 52 zápasů, vstřelil dvě branky a přidal devět asistencí..

Foto: Jiří Beneš, hcsparta.cz

„Oběma hráčům bych chtěl poděkovat za dobré reprezentování jména Sparty v uplynulé sezoně. Bohužel v aktuálně posíleném kádru bychom pro ně těžko hledali uplatnění. Přeji jim v jejich budoucí kariéře jen to nejlepší,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Petr Ton.

Ve Spartě naopak zůstává kanadský obránce Jeremie Blain, jenž se s vedením klubu už dřív dohodl na prodloužení smlouvy. Třetí nejproduktivnější hráč Sparty za uplynulý ročník zůstane u Pražanů i příští sezonu.

Příchody do HC Sparta Praha

Vladimír Růžička (Chomutov)
David Dvořáček (Prostějov)
Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL)
Martin Dočekal (Kometa Brno)
Michal Řepík (Podolsk, KHL)
Marek Kvapil (Liberec)

Odchody z HC Sparta Praha

Petr Kumstát (konec kariéry)
Erik de la Rose (Västeras, Švédsko)
Lukáš Klimek (Olomouc)
Matěj Beran (neznámo)
Jaroslav Hlinka (konec kariéry)
Steven Delisle (?)
Zach Sill (?)

Aktuální soupiska HC Sparta Praha

Brankáři:
Matěj Machovský, Jan Mičán, Jakub Sedláček, Jan Škorpík.

Obránci:
Jeremie Blain, Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Petr Kalina, Jan Košťálek, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Tomáš Voráček.

Útočníci:
Jan Buchtele, Roberts Bukarts, Jiří Černoch, Martin Dočekal, Favid Dvořáček, Miroslav Forman, Tomáš Jandus, Richard Jarůšek, Kevin Klíma, Andrej Kudrna, Marek Kvapil, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Vladimír Růžička, Michal Řepík, Robert Říčka, Jiří Smejkal, Matúš Sukel'

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz