Spartu táhne 19letý šikula z Letňan. Chytil jsem formu a věřím si, září Rousek

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Hokejisté Sparty odvrátili blamáž a po dlouhých dvanácti střetnutích v play off slavili. Vítkovice přetlačili 4:3 i díky dvěma parádním nahrávkám Lukáše Rouska.

MS U20 2020

Sparťanský mladík připravil obě přesilovkové branky Sparty v prostřední části hry. Nejdřív v čase 24:55 přesnou žabkou nabil Lukáši Klimkovi, o pět minut později zase jeho pasu využil Richard Jarůšek, jenž svého spoluhráče ze čtvrté útočné formace chválí.

„Krásně mě tam našel, pak se mu to povedlo ještě jednou. Jen tak dál!“ pokyvuje sparťanský útočník s šestadevadesátkou na zádech na adresu Lukáše Rouska. Ten je v sérii s Vítkovicemi hodně vidět, byl i autorem obou gólů Sparty v Ostravě.

Kanadské bodování předkola Generali play off »

Devatenáctiletý odchovanec letňanského hokeje tak měl prsty ve čtyřech z šesti branek Sparty v letošním předkole play off a jistě se dá označit za tahouna Kruppovy party, vždyť s bilancí čtyř bodů ve třech zápasech dokonce vede bodování play off.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Asi jsem chytil nějakou formu, tak snad si ji udržím. Cítím se sebevědomý na puku, hodně si věřím, dostávám navíc hodně prostoru na ledě. Snad to nijak nezakřiknu a bude se mi nadále dařit,“ přeje si Rousek, který za Spartu hraje druhým rokem.

Málem to nevydržely trenky, směje se Jarůšek »

I díky jeho bodům Pražané urvali proti Vítkovicím první bod a teď budou usilovat o srovnání série. „Když máme nůž na krku, hrajeme lépe. Budeme ho tam mít znovu, tak snad budeme hrát stejně dobře,“ zakončuje nejlepší hráč třetího zápasu.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz