Spartu zajímá posila z Německa. Dorazí finský bek s minulostí v NHL?

Po odchodu Adama Poláška do Tappary Tampere bylo jasné, že pražská Sparta bude hledat posilu do defenzivy. Je možné, že ji už Pražané našli. Do kádru trenérů Kruppa a Nedvěda by mohl přijít Ville Koistinen, finský obránce tento týden ukončil angažmá v německém Ingolstadtu a Sparta má být jeho dalším působištěm.

Nový fanshop

Podle dostupných zpráv je příchod vicemistra světa 2007 do Sparty na dobré cestě, jasno může být v nejbližší době. Koistinen se v Ingolstadtu dohodl na okamžitém ukončení smlouvy, přičemž se očekávalo, že sedmatřicetiletý rodák z Oulu zamíří do vlasti.

Podle serveru donaukurier.de ale bude nejspíš všechno jinak. „Zvýšený zájem o Koistinena projevila pražská Sparta v čele s trenérem Uwe Kruppem," uvedí zmíněný web. Krupp má o DEL dokonalé informace a tamní hráče dobře zná.

Informace do sebe zapadají. Koistinen je vynikající bruslař s velkým potenciálem pro útočnou fázi, právě ofenzivního beka s přednostmi pro přesilovky Pražané hledají. Podle zdrojů hokej.cz klub s finským bekem jedná o spolupráci pro zbytek této sezony. Když dojde k dohodě, účastník světových šampionátů 2007-09 co nevidět dorazí do Prahy.

Foto: sport.de

Původně se předpokládalo, že bývalý hokejista Nashvillu nebo Floridy zůstane v Ingolstadtu do konce sezony. Ovšem Koistinen si údajně moc nerozuměl s hlavním koučem Dougem Sheddenem, i to mohlo sehrát roli v jeho odchodu. V Ingosladtu se s Koistinenem rozloučili a už našli náhradu, bleskově do týmu přichází Steven Seigo – dosud obránce finského týmu Vaasa Sport.

Ve Spartě zatím působili jen dva finští hokejisté: v minulosti za Pražany chytal brankář Sami Aittokallio, dres s velkým S oblékal také zadák Ari Vallin. Teď je ve hře možný nástup jejich krajana, jenž má na kontě 103 utkání a 32 bodů v NHL. Někdejší spoluhráč Marka Židlického z Nashvillu nastupoval rovněž za ruskou Ufu a švédský tým Skellefta AIK, necelých pět sezon strávil Koistinem ve Švýcarsku, kde oblékal dresy Davosu a Langnau.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz