Spásná výhra: Pardubice ve finále dorostu zaslouženě snížily

Momentka z finálové série Sparta Praha – Pardubice | Foto: Eliška Svobodová, hcsparta.cz

Po dvou porážkách v Holešovicích měli pardubičtí dorostenci ve finále nůž na krku, ale přesun série na domácí led zvládli velmi dobře. Hlavně díky využitým přesilovkám zvítězili 3:1, když o čisté konto přišli až v úplném závěru.

Pardubicím se na třetí zápas vrátila brankářská jednička Václav Osvald, což jim před domácím publikem dodalo injekci sebevědomí. Osvald nejprve čelil aktivnějšímu nástupu Sparty, ale pak začali tlačit jeho spoluhráči. Ti litovali hlavně pozic Hynka a Kováře, kteří shodně přestřelili prázdnou branku.

Ve druhé třetině vstoupily do hry emoce a dohrávané souboje před oběma brankáři. Sparťané neproměnili velmi nadějnou přesilovku a následně se jim přílišný důraz stal osudným. Soupeř totiž konečně našel recept na Tomáše Hájka.

Recept to byl dvakrát stejný: Početní výhoda, bomba od modré čáry a prostor mezi Hájkovými betony! Nejméně poprvé pomohla Lucasi Andrejkovi i drobná teč hostů, za 65 sekund zase do rány Adama Hájka sáhl Melichar Kovář.

Sparta doufala ve snížení marně, za deset minut třetí části si nedokázala vypracovat tlak nebo přečíslení. Místo toho „spáchala“ faul na trestné střílení, které Kovář proměnil v gólovou pojistku.

Hájka pak nahradil Filip Filip, což můžeme vzhledem k výkonu hostující opory považovat jen za symbolický krok. Naopak Osvald sahal po čistém kontu, ale poté, co domácí bek Milan Jirouš ze střídačky sekl soupeře a dostal kromě menšího trestu i ten vyšší, přece jen snížil 24 sekund před koncem hostující kapitán Mikuláš Kalčev.

Vojtěch Faltys (trenér Pardubic): „Jsme strašně rádi za dnešní vítězství, které je v této sérii nesmírně důležité. Navázali jsme na druhý zápas, kde už jsme byli lepším týmem. Dneska jsme náš výkon ještě malinko vyladili a jenom škoda toho gólu na závěr. Zítra zase se odrazíme do první minuty jako dneska a půjdeme si stejně dobrým výkonem za další výhrou.“

Richard Žemlička (trenér Sparty Praha): „Soupeř nás předčil po všech stránkách. Mysleli jsme si, že už je série hotová. Samozřejmě není, bohužel. Do dalšího utkání musíme nastoupit jako nový tým a hrát mnohem líp. Musíme zlepšit osobní souboje, blokování a další věci, které rozhodují zápasy. Bez toho uspět nemůžeme.“

HC DYNAMO PARDUBICE – HC SPARTA PRAHA 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Andrejko (Hynek, Vaňha), 36. Kovář (Hynek, Andrejko), 51. Kovář (TS) – 60. Kalčev (Heřman, Žuffa).
Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Zídek, Juránek.
Vyloučení: 8:7, navíc Jirouš (Pardubice) do konce utkání.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 45:35 (19:11, 16:8, 10:16).
Stav série: 1:2.
Diváci: 250.

Další program finále

Čtvrtek 9. dubna – 4. zápas:
17:00 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha

Sobota 11. dubna – 5. zápas:
16:00 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice

Pondělí 13. dubna – případný 6. zápas:
17:45 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha

Středa 15. dubna – případný 7. zápas:
HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: tym@redakce.hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: podpora@hokejka.cz