Speciální dresy, ofenzivní jízda a pohár. Cíl je ale jinde, ví Kousal

Foto: hcdynamo.cz

Jednoznačné vítězství 6:2 nad Karlovými Vary definitivně pardubickému Dynamu zajistilo vítězství v základní části, podruhé v řadě. Pardubice však samozřejmě myslí na vyšší cíl. V rámci Dynamického dne se speciálními dresy bez reklam tak Východočeši předvedli svůj ofenzivní um. „Pro nás to také bylo zpestření. Dresy byly krásné, navíc bez reklam jsou hezčí. Možná by to mohlo být častěji,“ usmíval se střelec vyrovnávacího gólu na 2:2 Robert Kousal.

Dynamu před úterním kolem stačilo jakkoliv bodovat, aby si zajistilo vítězství v základní části extraligy. Za začátku se domácí rozjížděli o něco pomaleji a houževnatá Energie i přes nižší počet střel potrestala obě zaváhání v pardubické pásmu, po první třetině vedla 2:1.

„Začátek nebyl nic moc, protože jsme prohrávali 1:2. Myslím si, že jsme ale nebyli horší a věřili jsme, že to otočíme. To se nakonec stalo, šli jsme si za tím,“ zhodnotil utkání Robert Kousal.

Pardubicím výrazně pomohl brzký vyrovnávací gól právě z hole Kousala, poté ve druhé části přidali branky Mandát s Hykou a Východočeši měli zápas zcela pod kontrolou.

Ostatně to bylo z pohledu obou týmů zajímavé utkání, protože se spolu utkaly už před necelým týdnem. „Přípravu máme v čerstvé paměti, že jsme tady proti nim nedávno hráli. Proti všem soupeřům ale hrajeme čtyřikrát za rok, takže i kdyby to bylo po delším časovém úseku, tak si myslím, že zhruba stejně víme, co hrají,“ nehledal Kousal nějaké zvláštnosti na dalším brzkém setkání.

„Je to určitě úspěch, že jsme to udělali dvakrát za sebou. Ale teď chceme jiný pohár.“

Rozhodující šestý gól vstřelil ve vlastním oslabení Matej Paulovič, který si elegantně přikopl puk do jízdy, čímž zmátl obránce a poté zasunul puk za Habala. „Prostě jsem to zkusil a vyšlo. Když je čas a věřím si na to, tak to zkusím. Někdy to vyjde a někdy ne,“ řekl o svém povedeném gólu lakonicky Paulovič.

Pardubice tak podruhé za sebou ovládly základní část. Poháru Jaroslava Pouzara si váží, jejich cíl je stále ale někde jinde. „Je to určitě úspěch, že jsme to udělali dvakrát za sebou. Ale teď chceme jiný pohár,“ hlásí hráč druhé formace Kousal. „Jak říkám, je hezké to dvakrát za sebou vyhrát, ale lidi si pamatují vítěze play off, ne základní části, takže mi si jdeme pro play off," dodává sebevědomě pardubický útočník.

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz