Spekulace potvrzeny. Přerov představil mladou brankářskou dvojici

Foto: hokejprerov.cz

O příchodu Daniela Dvořáka (na fotce vlevo) do Přerova se mluvilo dlouho, před pár dny se pak na veřejnost dostala podobná informace také o Martinu Holíkovi (vpravo). Nyní jsou tyhle zvěsti oficiální: jejich podpisy potvrdili samotní Zubři.

Generali Česká Cup

„V loňské sezoně jsme měli na první ligu nadstandardní brankářskou dvojici Petrásek–Klimeš, která nastavila laťku hodně vysoko," uvědomuje si trenér brankářů Jiří Sklenář, že je před 21letým Holíkem a 20letým Dvořákem náročný úkol.

Zatímco Klimeš, jenž byl dvakrát za sebou vyhlášen nejlepším gólmanem Chance ligy, dostane příležitost v Kometě, Petrásek se vinou koronaviru ocitl ve svízelné situaci, kterou nakonec vyřešil odchodem do Polska.

Zubři mezitím hledali na trhu náhradu. „Představa nás trenérů je pracovat s hráči, kteří se chtějí neustále posouvat a zlepšovat. Proto jsme se domluvili s Dvořkou a Holasem, kteří jsou věkem mladší kluci, ale oba už budou začínat třetí sezonu v seniorském hokeji,“ vysvětluje Sklenář v rozhovoru pro hokejprerov.cz.

Právě Sklenář sehrál v jejich angažování zásadní roli. Oba totiž dobře zná: Dvořáka koučoval v mládežnických reprezentacích, Holíka potom vedl v Brně.

„Představa nás trenérů je pracovat s hráči, kteří se chtějí neustále posouvat a zlepšovat."

Dvořákovi uplynulá sezona nevyšla: původně měl tvořit vyrovnanou dvojici s Jakubem Neužilem v Prostějově, jenže oba nakonec v klubu po nepřesvědčivých výkonech předčasně skončili. V předešlých ročnících ale Dvořák ukázal zajímavý potenciál. O jeho talentu nikdo nepochybuje.

„O Přerovu se dlouhodobě všude ví, že je tam výborný přístup. K hráčům, fanouškům, ke všem. S hráči pracují suprově. Bral jsem to jako výbornou možnost se po minulé sezoně zvednout,“ hlásí Dvořák na přerovském webu.

Pro Holíka je přesun k Zubrům také velkou výzvou. Dosud totiž chytal pouze ve druhé lize: za Pelhřimov, respektive Havlíčkův Brod. „Je to pro mě obrovský posun nahoru," těší se Holík na Chance ligu.

„Je to pro mě obrovský posun nahoru."

V souvislosti s Přerovem padala i jména Ondřeje Kacetla či Daniela Hufa. Těžko říct, zda některý z nich bude Zubrům skutečně k dispozici. S jistotou nicméně můžeme potvrdit, že střídavé starty do Přerova bude mít Lukáš Klimeš. Pokud by mu tedy štace v Brně nevyšla, mohl by se vrátit k Zubrům.

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Michal Postava, Martin Holík, Daniel Dvořák.

Obránci: Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Matyáš Gréč, Tomáš Dřímal.

Útočníci: Roman Pšurný, Jiří Goiš, Darek Hejcman, Daniel Indrák, Filip Dvořák, Jan Süss, David Dobša, Jan Fencl, Radek Číp, Vlastimil Dostálek, Tomáš Doležal.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz