Splnění povinnosti. Češi postoupili ze skupiny, na koho narazí ve čtvrtfinále?

Foto: IIHF/EA SPORTS

3. července 18:10

Michal Hladký

Josef „Pepcastachurcik“ Stachura a Adam „Dzouvi“ Menšík postoupili ze skupinové fáze esportového mistrovství světa IIHF ve hře NHL22. A to ze druhé příčky, když čeští reprezentanti podlehli pouze favorizovanému Švédsku.

Zlatá hokejka 2022

To nejtěžší na úvod. Češi vstoupili do eWorld Championship zápasem proti loňským finalistům ze Švédska. Seveřané měli oba duely pod kontrolou, když Sebastian „SebbeLarsen86“ Larsen porazil Adama „Dzouviho“ Menšíka 3:1, načež Henrik „eken45jr“ Eklund potvrdil švédský triumf vítězstvím 3:0 nad Josefem „Pepcastachurcikem“ Stachurou.

Následující kolo rozhodlo o druhém postupujícím ze skupiny D. Český tým se proti tomu rakouskému nadřel, nicméně překvapení nedopustil. Menšík přehrál Maxe „Toneeeho9“ Tonitze 4:3, přičemž Stachura porazil Felixe „Feeeelixe“ Kisse 2:1.

Poté stačilo, aby Češi nepodcenili žádného z dalších soupeřů a nedopustili šokující porážku. A to zvládli. Kazachstánce rozmetli po celkovém skóre 12:1, Japonce pak po konečném výsledku 22:2.

„Pocity jsou skvělé. Myslím si, že jsme s Adamem nepředvedli to nejlepší, co v nás je. O to víc mě postup těší.“

Ve čtvrtfinále Stachura s Menšíkem narazí příští týden na Kanadu, která skupinu B ovládla se ztrátou pouhého jednoho bodu.

„Pocity jsou skvělé. Myslím si, že jsme s Adamem nepředvedli to nejlepší, co v nás je. O to víc mě postup těší,“ řekl po úvodní fázi MS „Pepcastachurcik“.

Horší nálada panovala u jeho kolegy „Dzouviho“. „Postup byl prakticky povinností, ale já jsem určitě nepodal stoprocentní výkon. Hlavně zápas se Švédskem jsem měl zvládnout,“ mrzelo ho.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený IIHF (@iihfhockey)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz