Spokojenost z 50 procent, hodnotí Petr. Co ho těší víc než medaile?

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Na jedné straně radost z výhry, na druhé... docela zásadní starosti se zbytečnými chybami, které hokejisté české osmnáctky proti Švýcarům vyrobili. Přesně to se honilo hlavou Jakubu Petrovi, když si jeho svěřenci užívali první děkovačku.

MS žen 2021

„Část utkání byla podle našich představ. Jsme ale spokojení tak z padesáti procent. Měli jsme ve hře úseky, se kterými jako trenéři spokojení být nemůžeme,“ ví český kouč.

Na mysli má hlavně třetí třetinu, kdy Češi celkem v pohodě vedli 3:0. V defenzivě dovolili soupeři nepříjemně velký počet loženek. „Situace jsme řešili až naivně. Vím, že v kontextu celé sezony tyhle věci z naší hry vymýtíme, ale...“ spolkne Petr konec věty. Ví, že silnější soupeři by to nyní tvrdě trestali.

Tlak na Jana Špunara bude rozhodně narůstat. Porážka s Američany za ním vůbec nešla, a teď se zaskvěl. Sezona sotva začala, a on proti Švýcarům už podruhé vychytal čisté konto. Při jejich brejcích zůstával ledově klidný!

„Teď něco řeknu a zítra to bude jinak,“ usměje se Petr. „Ale souhlasím. V tom závěru nás Špuny perfektně podržel, protože z toho ještě mohlo být drama. Viz zápas s Německem na začátku mistrovství světa,“ vzpomene si na podobně nervózní koncovku. „Tohle mě trápí.“

A druhá věc... „Zakončení. To ale zmiňuju při každém našem rozhovoru, to asi viděli všichni. Ten zápas měl jít za námi už o hodně dřív, než šel,“ ví trenér.

Často ale Jakub Petr vypráví, jak si právě u těchto věkových kategorií vychutnává emoce, které hráči do všeho dávají.

„My to možná vidíme černobíle, ale víme, jaký tlak na ně dneska byl. Jezdili sem jako menší kluci a dívali se na svoje starší kolegy.“

Teď si mohl vychutnat jejich první radost před skvělými fanoušky. Každého, kdo má mládežnický hokej opravdu rád, tenhle obrázek zahřál. Je to stejné jako každý (druhý) rok, ale teď se na to kouká ještě líp, protože borci ročníku 2004 toho v reprezentaci zatím moc neodehráli.

„My to možná vidíme černobíle, ale víme, jaký tlak na ně dneska byl. Jezdili sem jako menší kluci a dívali se na svoje starší kolegy. Na druhou stranu je fakt, že jsem tady dneska viděl Kubu Brabence a Standu Svozila. Pouto tam funguje, což je pro trenéra větší odměna než medaile,“ hlásí Petr upřímně.

„Energie toho zimáku je neskutečná a turnaj má velké jméno. Víme, že tlak na kluky speciálně v úvodu dolehne. Z tohoto pohledu jsem ve finále rád, jak to zvládli,“ doplní.

Teď už všichni myslí na to, co české mladíky čeká dál. Moc těžký dvojboj. Všichni jsme viděli, jak těžký bude, v zápase Rusů s Finy. Ukázali pořádně vyspělý hokej!

„To utkání se mně líbilo, byl to zážitek, který trenéra pohladí po duši. Bylo tam hodně individuálních dovedností a takové souhry, na obou stranách byla vidět taková ta – jak říkáme – česká chytrost,“ pokyvuje kouč, jenž naživo shlédl asi polovinu zápasu.

Češi „začnou“ v úterý večer proti Finsku.

„Věřím, že se nám finského soupeře podaří překvapit. Když si vezmu jeho hru, individuální dovednosti... Je to velmi podobné předchozím ročníkům. Máme ale sedmého hráče v hledišti,“ ukáže Petr do už vyprázdněných ochozů.

„A hokej je o tom, že můžeme překvapit. Už se nám to tady párkrát povedlo. Jdeme tam s totálním respektem a pokorou, ale myslím si, že tahle parta třeba může překvapit,“ uzavírá kouč optimisticky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz