Spolupráce s Plekancem? Super! Budeme ještě lepší, věří Martin Erat

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

7. prosince 2018, 12:01

Daniel Kinc

Dvě sezony, dva tituly. Martin Erat se v Brně stal ikonou posledních dvou přelomových let, kdy Kometa vždy dosáhla na samotný vrchol, a proto jej fanoušci při letošní premiéře v modrobílém vřele přivítali. „Chtěl bych jim za to moc poděkovat, bylo to vynikající,“ vysekl poklonu. V utkání předváděl svůj um po boku Tomáše Plekance, přihrál na dvě trefy, ale Brno nakonec po obratu Sparty prohrálo 3:4 v prodloužení.

Nový fanshop

Sám Erat věděl, že si Kometa duel, který měla jasně pod svou kontrolou, nechala utéct doslova mezi prsty. „Prohráli jsme zápas, takže jeho hodnocení není nic moc. Na druhou stranu máme hodně času, abychom pracovali a ještě máme dost zápasů,“ řekl zkušený útočník. Co podle něj bitvu rozhodlo? „Myslím si, že jsme udělali naprosto zbytečné fauly a to nás dostalo pryč z toho, co jsme hráli celou dobu. Ve třetí třetině zase dva tři naše fauly, které Sparta uměla potrestat. Je to tak, jak to je,“ dodal.

Tomáš Plekanec po premiéře v brněnském dresu

Naskočit do zápasového tempa uprostřed sezony pro něj nebyl problém. „Cítil jsem se v pohodě. Čtyřicet minut to bylo dobré, ale během poslední třetiny už jsem byl lehce zatažený,“ popsal svoje pocity při letošní extraligové premiéře. Spolupráce s Tomášem Plekancem mu dle jeho slov sedla. „Na to, že to byl první zápas, tak to bylo super. Vytvářeli jsme si šance, hráli jsme na puku a věřím, že budeme lepší a lepší,“ věří pro příští zápasy dvojnásobný mistr s Kometou.

Komeťák Plekanec: Užíval jsem si volnosti, byl jsem ale nervózní »

S Plekancem na ledě hodně komunikovali, jednotlivé situace podrobně rozebírali. „S Tomášem jsme zvyklí na něco trochu jiného, v NHL se rozebírá třeba každé buly. Chtěli jsme vědět, co hrajeme a jak hrajeme. Snažili jsme se, abychom to co nejvíc zautomatizovali,“ komentoval celou spolupráci. „Tomáš je takový hráč, že o nějaké sehrávání ani nejde a pokud zkoušíme něco nového, tak na to rychle přijdeme. Je to dost inteligentní hráč na to, aby věděl, co máme hrát,“ pokračoval Erat.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Prostor vedle Plekance a Erata dostal ve jednom útoku na křídle mladý Karel Plášek, který se ale své šance nezalekl a hned při čtvrtém střídání druhé formace se po asistenci obou bývalých hvězd NHL gólově prosadil, a velmi rychle tak ze sebe setřepal nervozitu. „Hraje výborně od začátku sezony. My jsme se mu snažili oba pomoct. Myslím si, že je ohromně šikovný a má toho hodně před sebou,“ komentoval výkon mladého útočníka muž, který si před dvěma lety vzal podobně pod svá křídla Martina Nečase.

Už před začátkem zápasu se dočkal vřelých ovací od fanoušků, kteří jej přivítali bouřlivých postleskem a několikrát vyvolávali jeho jméno. „Chtěl bych jim za to moc poděkovat, naši fanoušci si to zaslouží. Během celého zápasu skvěle fandili a bylo to vynikající,“ smekl klobouk před modrobílým publikem. Nebylo mu na konci zápasu trochu líto, že nenaskočil do zápasového kolotoče o něco dříve? „To už je za mnou. Teď už jsem zase naskočil, ale dívám se jen směrem dopředu,“ uzavřel Erat, který už vyhlíží nedělní bitvu Komety na ledě Zlína.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz