Spor Poláka s Energií vyřešen. U smírčí komise došlo ke kompromisu

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Zástupci Energie vyřešili spor s Vojtěchem Polákem, který dostal od karlovarského klubu výpověď ze smlouvy. Stalo se tak při jednání smírčí komise Českého svazu ledního hokeje. Obě strany se dohodly na kompromisním řešení, informovala o tom Česká asociace hráčů (CAIHP).

partneři českého hokeje

Smírčí komise se před měsícem zabývala případy Petra Šidlíka a Lukáše Žejdla, přičemž rozhodla, že jejich výpověďi ze strany hradeckého Mountfieldu jsou neplatné. Česká asociace hokejistů posléze požádala smírčí komisi, aby za neplatnou označila také výpověď švédskému obránci Oscaru Eklundovi od Hradce Králové.

Výpověď z kontraktu obdržel rovněž zmíněný Vojtěch Polák. Někdejší reprezentační útočník se do mateřského klubu vrátil loni po dlouhém angažmá v zahraničí, Polák hrál naposledy za ruský Vladivostok. V letošní extraligové sezoně nastoupil za Energii i s play off ke 40 střetnutím, zaznamenal v nich 13 branek a 10 asistencí.

"Při smírčím jednání jsme s klubem nalezli dohodu na kompromisním řešení, kdy bude výpověď zrušena, a klub navíc hráči vyplatí finanční odměny, na jejichž výši se obě strany již dohodly,"  uvedl v tiskové zprávě Libor Zbořil, prezident České asociace hokejistů.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Po dohodě bylo jednání přerušeno. „Pokud obě strany vše stvrdí podpisem dohody o narovnání, návrh ke smírčí komisi hráč vezme zpět. Cílem bylo vyřešit situaci jinak, než tomu bylo v případě sporu s hradeckým Mountfieldem," připomněl Libor Zbořil.

Česká asociace hokejistů v tiskové zprávě potvrdila, že řešila a řeší také výpovědi hráčů Mountfieldu. V případě Petra Šidlíka se klub dohodl s hráčem na řádném vypořádání platné smlouvy, přičemž aktuální obránce Mladé Boleslavi přistoupil na poměrné snížení finančních odměn. 

U Lukáše Žejdla spor pokračuje. Podle Libora Zbořila nejsou zástupci klubu ochotni hledat kompromisní řešení a hráči opětovně vypověděli smlouvu za téměř stejných podmínek. Pokud nedojde k dohodě, CAIHP podá další podnět s cílem prohlásit výpověď za neplatnou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz