Sportovní manažeři rozhodli: útočníkem sezony je Voženílek

Foto: Milan Richtr a Karel Pech, hclitomerice.cz

Cenu pro nejlepšího útočníka uplynulé sezony Chance ligy získává po volbě sportovních manažerů litoměřický kapitán Daniel Voženílek.

partneři českého hokeje

Druhý nejvyšší počet hlasů obdržel frýdecko-místecký Petr Kafka, třetí byl v hlasování Voženílkův spoluhráč Martin Kadlec.

Voženílek prožil dosud životní sezonu. V základní části zazářil 64 body (22+42) v 57 zápasech. Produktivnější byl jen výše zmíněný Kafka.

Voženílek má velkou zásluhu na tom, že Litoměřice skončily šesté. Jde o nejlepší výsledek v novodobé klubové historii.

Je to silový útočník, který má skvělé krytí kotouče, dokáže na sebe navázat protihráče a pak vybídne ke skórování své parťáky. Fanoušci Stadionu jeho herní styl přirovnávali k Jaromíru Jágrovi.

Čtyřiadvacetiletý křídelník se poté, co musel ze zdravotních důvodů ukončit kariéru obránce Aleš Pavlas, stal týmovým kapitánem. Získal tak další cenné hokejové zkušenosti, které v příští sezoně podle všeho využije v Tipsport extralize.

„Dan není svou povahou a naturelem z mého pohledu úplně nejvhodnější typ na kapitána," vypráví na litoměřickém webu asistent trenéra Daniel Tvrzník.

„Navíc to měl strašně těžké, protože navazoval na práci Aleše Pavlase, což je typologicky kapitán par excellence, který ví, kdy má zařvat, kdy to zklidnit a kdy je potřeba říct něco ostřejšího," popisuje Tvrzník.

„Dlouho jsme váhali, kým Aleše nahradíme. Měli jsme několik variant. Dan nám z toho v tu chvíli vyšel jako nejlepší alternativa. Myslím, že sezona byla výsledkově úspěšná, nemůžeme říct, že by tu roli nezvládl. Dan je strašně hodný kluk a v určitých chvílích neumí být tak razantní. Ale i když s rezervami, tak tuhle novou roli zvládl," cení si Tvrzník.

Nejlepší útočníci Chance ligy

2019/2020 – Daniel Voženílek (Litoměřice)
2018/2019 – Luboš Rob (Vsetín)

Individuální ceny v Chance lize za sezonu 2019/2020

Cena Tomáše Zelenky: ?
Nejlepší brankář:
 Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Pavel Pýcha (ČEZ Motor České Budějovice)
Nejlepší útočník: Daniel Voženílek (HC Stadion Litoměřice)
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Cena za oddanost hokeji: ?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz