Srdeční záležitost! Nečas o husí kůži z MS i Carolině: Teď to nechci komentovat

Martin Nečas před zástupci médií | Foto: Jakub Knap

Chvíli před polednem dosedl v pošmourné Praze. V tréninkovém komplexu promptně absolvoval schůzku s trenéry, vyfotil se a pak předstoupil před novináře. „Myslím, že je sen každého hráče zahrát si na mistrovství světa v Česku,“ libuje si hvězdný útočník Martin Nečas.

A pustí se do vyprávění, jak vlastně akce kulový blesk proběhla: „Hned po zápase jsem s doktory udělal zdravotní prohlídku. Měl jsem zájem a věděl jsem, jak to vychází časově. Snažil jsem se to udělat co nejrychleji, další den jsem měl mítink s trenéry. Odpoledne jsem vyrazil. Teď jsem rád, že jsem tady.“

Z vyřazovací pouti NHL s Carolinou definitivně vyletěl v noci ze čtvrtka na pátek. „První cíl je vždycky vyhrát Stanley Cup, ale jakmile jsme vypadli, tak moje myšlenky mířily k mistrovství,“ připouští Nečas.

Z play off bojů je sice lehce pomlácený, ale... Nejedná se o nic vážného. „Nějaké šrámy tam jsou, ale to si nechám pro sebe. Není to nic, co by mi bránilo hrát,“ hlásí první last minute úlovek národního týmu.

„Nějaké šrámy tam jsou, ale to si nechám pro sebe.“

Na MS do Česka bez váhání doletěl navzdory mlhavým vyhlídkám v organizaci Hurricanes, kde mu koncem června vyprší dvouletý kontrakt na šest milionů dolarů. Podle zpráv zámořských insiderů by mohl zamířit o dům dál.

„Nechci teď komentovat Carolinu, jsem tady od toho, abych se staral o nároďák. Co bude v budoucnu, to uvidíme. Budu to řešit až po mistrovství,“ pokrčí rameny Nečas.

Za mořem podle svých slov po očku stíhal monitorovat i působení českou cestu turnajem. „Kluci hráli dobře, fanoušci je ženou dopředu. Měl jsem až husí kůži, když jsem viděl, kolik lidí tady chodí na zápasy,“ vyzdvihuje domácí podporu.

Z atmosféry jsou prý paf i zahraniční plejeři: „Napsal jsem si s klukama, co znám z Kanady. Říkali, že jsou nadšení...“ Sám se může těšit na bouřlivé přivítání – čeští fanoušci aplaudovali už zprávě, že se k týmu skutečně připojí.

„Nepřijel jsem sem odpočívat, bude dobré začít co nejdříve.“

„To jsem popravdě ani nevěděl. Ale jsem samozřejmě rád, reprezentace je srdeční záležitost. Těším se na první start, až uvidím kluky a celý realizační tým. Musíme začít zápas od zápasu a snad to dotáhneme co nejdál,“ doufá Nečas.

A jestli si střihne hned sobotní čajový dýchánek s Brity? „Uvidíme, jsem ready. Ještě se domluvíme s trenéry. Ale nepřijel jsem sem odpočívat, bude dobré začít co nejdříve,“ nabízí svůj pohled na věc.

Na reprezentační trikot mu přišili číslo 98, jeho klubová 88 možná zůstává rezervovaná pro největší české eso – Davida Pastrňáka. Situace kolem bostonských legionářů by se mohla rozjasnit nejdříve odpoledne nebo večer.

Martin Nečas před zástupci médií

Martin Nečas před zástupci médií | Foto: Jakub Knap

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz