Stálice Mory mizí do zahraničí! Nebyla spokojena se svou rolí

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Překvapivá zpráva rozvířila extraligové vody. Zkušený útočník Petr Kolouch odchází do Štýrského Hradce, přestože měl platný kontrakt v Olomouci.

„Je za tím víc důvodů,“ tvrdí Kolouch pro webové stránky rakouského celku.

„Nebyl jsem spokojený se svou rolí v týmu. Když se naskytla příležitost odejít, tak jsem byl rád, že se ozval Štýrský Hradec,“ vysvětluje.

Technický centr byl přitom jedním z těch, kdo s hanáckým klubem na konci dubna podškrábl novou smlouvu. 

Jenže za pár měsíců se jeho budoucnost změnila...

„Je za tím víc důvodů.“

„V zahraničí budu hrát poprvé, ale vždycky jsem to chtěl zkusit. Moc se na to těším,“ hlásí nová posila Graz99ers.

Na olomoucké soupisce patřil Kolouch mezi nejzkušenější borce, za kohouty válel ještě v první lize formou střídavých startů. Po štaci ve Vítkovicích se do klubu před čtyřmi lety přesunul nastálo.

A jako součást útočné letky si odvedl své: ve všech sezonách dosáhl na hranici patnácti kanadských bodů, dvakrát také překonal metu deseti branek. Dřív přitom platil spíš za nahrávače než střelce.

Držitele bakalářského titulu v oboru marketingu a obchodu teď čeká adaptace v kádru účastníka ICE Hockey League.

„Když se naskytla příležitost odejít, tak jsem byl rád, že se ozval Štýrský Hradec.“

„Chceme se dostat do play off a poprat se o co nejlepší umístění. Věřím, že dosáhnu svého plného potenciálu,“ přidává Kolouch.

Ke svému novému týmu by se podle informací na klubovém webu měl připojit už ve čtvrtek, roční kontrakt kromě toho obsahuje také opci na další sezonu.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz