Stálo za námi celé Švýcarsko, ví Josi. Na tyhle dva týdny nikdy nezapomenu

Švýcarský kapitán Roman Josi v slzách | Foto: iihf.com

(CURYCH, od našeho zpravodaje) Prohrát finále světového šampionátu třikrát v řadě. To je věc, která je statistickým unikátem. Přesně to se ale povedlo Švýcarsku, které doma podlehlo – po loňském thrilleru v prodloužení s USA – opět v nastaveném čase Finům. Zmar, slzy, velký smutek a prázdné výrazy byly vidět na tvářích švýcarských hráčů, kteří po zápase museli se stříbrnou medailí předstoupit před novináře. Byli mezi nimi i kapitán Roman Josi a útočník Attilio Biasca.

Josi plní po konci Andrese Ambühla roli jednoho z hlavních lídrů švýcarského tímu. Loňské finále vynechal, a tak si smutné stříbro přebral po roční pauze. „Každé finále, které jsme doteď prohráli, neuvěřitelně bolelo. Tohle je hodně hořké, protože se turnaj pro nás vyvíjel velmi dobře,” smutněl všestranný obránce s devadesátkou na zádech.

Přitom Švýcaři měli v zápase spoustu šancí a na začátku druhé třetiny i dlouhou výhodu pět na tři, kterou ale nedokázali využít. „Nejvíc frustrující je, že když nedáš gól, nemůžeš vyhrát,“ pokračoval lídr obrany domácí reprezentace.

Josi musel čelit i otázce, zda se něco dalo udělat lépe: „Zatím je ještě těžké analyzovat, co všechno se stalo, nebo co všechno se dalo udělat jinak.“

„Zatím je ještě těžké analyzovat, co všechno se stalo.“

Došlo i na srovnání obou zápasů, které spolu oba týmy na turnaji sehrály. „V zápase ve skupině jsme byli lepší v první třetině, oni zase ve druhé. Teď mi přišlo, že to bylo přesně naopak.“

Stále ještě mladý Biasca se následně přidal alespoň s malým pozitivem, které další finálová prohra může přinést: „Někdy musíte prohrát, abyste příště vyhráli. Vezmu si z toho to pozitivní, byl to skvělý turnaj a příště do toho dáme všechno.”

Oba hráči nakonec mluvili o neskutečném chtíči po úspěchu a skvělé energii, které poslední dva týdny přinesly. „Já prostě vím, že se vrátíme a příště to zvládneme. Tím jsem si jistý. Čeká nás léto, to nás udělá ještě hladovějšími na příští rok,“ nechal se slyšet Biasca.

„Já prostě vím, že se vrátíme a příště to zvládneme.“

„Celé Švýcarsko stálo za naším týmem, to pro nás byl neuvěřitelný pocit. Jak říkám, strašně moc jsme ten pohár chtěli pro Švýcarsko získat, naši fanoušci by si to zasloužili. Tyhle dva týdny, ta atmosféra a všechno okolo, to je něco, na co nikdy nezapomenu,” shrnul poslední dění smutný kapitán Josi.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: tym@redakce.hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: podpora@hokejka.cz