Starý v Havířově nezůstal, po svátcích je zpátky v Trutnově

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Pouze krátké trvání měla anabáze Jana Starého v prvoligovém Havířově. Zkušený útočník po dvou měsících smlouvu neprodloužil, a po Vánocích se tak vrátil zpátky do druhé ligy.

Aplikace Tipsport extraligy

Třiatřicetiletý hokejista měl původně sezonu začínat v Kazachstánu. V létě přijal nabídku týmu Arlan Kokšetau, brzy se však objevily finanční problémy a dokonce došlo i k fyzickému napadení. Starý se tak bezprostředně poté vrátil zpátky do České republiky. 

A jako další působiště si vybral druholigový Trutnov. Klub z Podkrkonoší v létě odstartoval novou éru a výpomoc tak zkušeného hráče se mu náramně hodila. Ostatně Starý svoji důležitost hned ukázal v zápasech: v devíti utkáních zapsal jedenáct bodů za pět branek a šest asistencí. 

Na konci října se mu rozhodl dát šanci pro návrat do druhé nejvyšší soutěže Havířov. Starý dostal dvouměsíční smlouvu, která obsahovala opci o jeho dalším působení.

Teď už je jasné, že jí AZet neuplatní. Velký bojovník v Chance lize zvládl osmnáct zápasů, v nichž vstřelil dvě branky a přidal dvě asistence. Na ledě přitom dostával hodně prostoru a párkrát jeho icetime překročil i dvacet minut. 

Starý má s první ligou bohaté zkušenosti: v posledních dvou letech válel za Prostějov, kde v uplynulém ročníku zaznamenal 30 bodů (11+19) v 53 zápasech. Nejkrásnější časy ale pardubický odchovanec zažil právě doma na východě Čech. 

S Dynamem v sezonách 2009/10 a 2011/12 vybojoval mistrovský titul, za dobré výkony byl odměněn i několika starty v reprezentaci. Starý v extralize odehrál téměř 500 zápasů a proslul zejména díky své bojovné a tvrdé hře. 

V Trutnově už po návratu z Havířova absolvoval tři utkání, naposledy proti Jablonci jednou skóroval. Mužstvo si na konci roku prošlo těžkým obdobím, kdy asistent trenéra nabídl svoji rezignaci a kádr opustil nejproduktivnější hráč Daniel Svoboda. Zabojuje ještě Trutnov se Starým o play off?

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz